Ua En
Спецпроекти

Трофеї війни

Музей

Національний музей-заповідник "Української військової звитяги"

Україна зараз знаходиться в стані війни, і це ставить під загрозу наші міста, які щодня стають об'єктами обстрілів. Щоденні атаки, пошкодження таких міст, як Київ, Херсон, Запоріжжя, Одеса, Харків, Миколаїв, стають символом глобальної катастрофи, що розгортається в Україні через військову агресію Росії.

Цей конфлікт заставляє нас фіксувати образи зруйнованого життя, з метою привести агресора до відповідальності.

Наразі, ви можете побачити за допомогою оцифрування, докази ефективної роботи Збройних Сил України – знищену ворожу техніку.

Трофейний російський танк Т-62

Трофейний російський танк Т-62

Російські окупанти  масово втрачають техніку у війні проти України. Військовослужбовці ЗСУ захопили танк Т-62 російських військ під час звільнення міста Херсон восени 2022 року.

Танк Т-62 було поставлено на озброєння близько 60 років тому. З літа 2022 року у росії приблизно 800 танків даної модифікації було знято зі зберігання, деякі з них були модернізовані та отримали нові прицільні системи. Т-62 — радянський середній танк другого покоління.

Його вага становить 37 т., довжина - 6.630 мм., ширина - 3.300 мм., висота - 2.395 мм., екіпаж – 4 чоловіки. Калібр гармати становить 115 мм., кількість пострілів - 40.

Дивитись в 3D

У цьому конфлікті війна охоплює не лише землю, а й небо. Наші льотчики працюють на межі можливостей – вони здійснюють польоти, збивають ворожі апарати, а системи протиповітряної оборони працюють на повну потужність. Серед них – гелікоптер, який успішно збили українські воїни, докладаючи зусиль для захисту нашої землі та повітряного простору.

Гелікоптер Мі-35М

Гелікоптер Мі-35М

Гелікоптер Мі-35М один з перших збитих російських гелікоптерів на території Київщини 24 лютого 2022 року. В перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну близько чотирьох десятків гелікоптерів прямували на Гостомельське летовище для висадки десанту. Даний гелікоптер був збитий військовослужбовцем Національної Гвардії України з ПЗРК «Ігла» поблизу Національного парку «Межигір’я» (с. Нові Петрівці) та піднятий з дна Київського водосховища.

Мі – 35М траспортно-бойовий вертоліт, призначений для знищення бронетанкової техніки, вогневої підтримки підрозділів сухопутних військ, десанту та евакуації поранених, а також перевезення вантажів у кабіні і на зовнішній підвісці. На експлуатації армії Росії з квітня 2010 року. Основні характеристики: екіпаж - 2 (3) чол.., пасажиромісткість – 8 чол., вантажопідйомність - 2400 кг., максимальна швидкість - 300 км/год.

На МІ – 35М використовуються наступні варіанти озброєння (залежно від завдання):протитанкові ракети, некеровані ракети, підвісне гарматне озброєння.

Дивитись в 3D

Про музей

Національний музей-заповідник української військової звитяги, раніше відомий як Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» – визначний культурний і науково-дослідний музей, присвячений воєнним подіям 1943 року, форсуванню Дніпра, створенню Лютізького плацдарму та Київській наступальній операції.

За роки існування, він здобув популярність серед 10 мільйонів відвідувачів з 85 країн. Тут оживає історія завдяки постійним та пересувним виставкам, мітингам, зустрічам ветеранів і багатьом іншим заходам.

Зокрема, починаючи з 2014 року, музей відзначає героїзм учасників Революції Гідності, війни на сході України та повномасштабного вторгнення. У 2023 році заклад отримав нове ім'я – «Національний музей-заповідник Української військової звитяги», відображаючи його значущість та роль у вшануванні військової спадщини України.

Читати детальнішеПриховати

Музей

Національний музей-заповідник
"Української військової звитяги"

Детальніше про музей