Туристичний маршрут № 8 Бровари-Бориспіль

(розрахований на 2 дні)

На північному сході Київщини чимало цікавих місць, зокрема у цьому туристичному маршруті більшої уваги отримали Броварський та Бориспільський райони.

Розпочнеться маршрут з відвідування ферми тропічних рослин та нетипових представників для нашої фауни. Згодом ви зануритесь в історію рідного краю, відвідавши історичні місцини. А природа яка! Відвідування місцевих парків, які ховають у шелесті своїх крон цілу історію. А на останок – історичний музей, що зберігає історії рідного краю вже більше 40 років і має майже півсотні тисяч експонатів.

  1. Бананова ферма у Рожнах
  2. Музей та завод «Coca-Cola» у Великій Димерці
  3. Резиденція Залісся
  4.  Чубинська Страусина ферма
  5.  Хутір Чубинського
  6.  Церква Покрови Божої матері в Сулимівці
  7.  Сулимівський парк
  8.  Кийлівська асканія
  9.  Бориспільській парк
  10.  Історичний музей

Детально про кожну екскурсію:

Бананова ферма у Рожнах

Туристичний маршрут розпочинається з відвідування бананової ферми, що знаходиться н6еподалік від Столиці у селі Рожни. Тут ви можете побачити більше 50 сортів тропічних рослин. Така бананова ферма є результатом багатолітньої роботи українських селекціонерів.

Музей та завод «Coca-Cola» у Великій Димерці

Неймовірно, але український завод «Coca-Cola», що знаходиться під Києвом, у смт Велика Димерка, є одним із найбільших у Європі! До того ж тут виготовляється близько 35 різних напоїв. У музеї кожен з відвідувачів може дізнатися всю величезну історію підприємства та навіть спробувати власноруч приготувати улюблену «Coca-Cola» за давнім рецептом.

Резиденція «Залісся»

Це одне з найстаріших заповідно-мисливських угідь в Україні.  Державна резиденція «Залісся» була створена для прийому президентів та інших почесних гостей з-за кордону. Але тепер завітати сюди можуть усі охочі та подивитися на умови, в яких раніше перебували перші обличчя інших країн. І звичайно, саме тут можна насолодитися різноманітністю флори і фауни Київщини.

Чубинська Страусина ферма

Хоча страуси не є типовими представниками фауни Київщини, зокрема і України, втім не у селі Чубинське. Тут розташувався еко-комплекс, де вирощують саме цих найбільших птахів у світі, який ви зможете погладити та погодувати після екскурсії.

Хутір Чубинського

Це природоохоронний об’єкт, який було створений з метою охорони цінних природних комплексів та історико-культурної спадщини Київщини. На місці заказника була садиба Чубинських, де жив Павло Чубинський. Флора заказника переважно представлена ​​листяним лісом з домінуванням дуба, а середній вік дерев сягає 200-300 років. Ліс є уцілілої частиною лісового масиву Лівобережжя Дніпра і є предметом досліджень науковців.

Церква Покрови Божої матері в Сулимівці

Наступна точка маршруту – село Сулимівка. Головна його візитна картка – Церква Покрови Божої матері, яку ще на під’їзді до села видно із-за верхів’їв дерев темно-зеленими куполами. Це найдавніший пам’ятник архітектури козацької доби у Бориспільському районі Київщини. Більше трьох із половиною віків вона привертає увагу своїм скромним зовнішнім нарядом і водночас таємничим автографом прадавніх будівничих. Архітектори і мистецтвознавці вважають, що церква відзначається суворістю форми, притаманній оборонному будівництву XVII ст. Про це свідчать масивні стіни, високо розташовані вікна та відсутність декоративних прикрас на фасадах.

Сулимівський парк

Далі відвідування місцевого парку. Першопочатково теперішня пам’ятка садово-паркового мистецтва була панським парком. У радянські часи тут було розміщено меморіальний комплекс. На його території зростає близько 30 видів цінних дерев та чагарників, серед яких і екзотичні, а також вікові дуби.

Кийлівська асканія

Мальовничий куточок фактично дикої природи на Київщині. Тут можна без перешкод побути в товаристві братів наших менших: на фермі живуть різні види птахів та тварин. Заповідник-ферма має невелику площу – лише кілька гектарів, втім такий контактний зоопарк не може залишити без вражень. Тут є й віслюки, й козенята, й вівці,  й кролики практично ручні, а ще є нутрії і в’єтнамські свинки – і це теж не всі тваринки, що там є!

Бориспільській парк

Міський парк культури та відпочинку знаходиться на місці колишньої садиби поміщика Трепова. Ще до революції на цьому місці був парк. Більшовики садибу передали під будинок культури, а парк зробили загальнодоступним.

Історичний музей Бориспільський державний історичний музей, що зберігає історії рідного краю вже більше 40 років. За весь цей час зібрано понад 40 тисяч експонатів.

opis-turistichnogo-marshrutu-№8Скачать
Ok Ok