Туристичний маршрут № 1 Біла Церква

(розрахований на 2 дні)

Вам набридли одноманітні пейзажі, що оточують вас кожен день? Ви вирішили хоч на кілька днів змінити обстановку, але не вирішили куди відправитися? Тоді сміливо вирушайте у туристичний маршрут найкращими місцями Білоцерківського району. Сам тур розрахований на 2 дні.

Київська область з її старовинними містами, історією та визначними пам’ятками, завжди була цікавим туристичним об’єктом і Біла Церква – не виняток. Це один з найцікавіших міст, в якому ідеально поєднуються стародавня історія та сучасні будівлі.

Розкинувся він на берегах річки Рось, завдяки чому тут дивовижна природа і відмінна екологія. Назва міста пов’язана з кольором стін першого кам’яного храму на цій території. Втім, саме про це вам належить дізнатися вже на місці.

 1. Ферма «Бабині кози»
 2. Замкова гора
 3. Костел св. Іоана Хрестителя (Будинок камерної та органної музики)
 4. Торгова площа міста
 5. Дендропарк «Олександрія»
 6. Зимовий палац Браницьких
 7. Катання на повітряних кулях «Олександрійська феєрія»
 8. Ферма «Мисливці на равликів»
 9. Підвісний міст у селі Чмирівка
 10. Стара ГЕС (Щербаки)
 11. Казковий яр у Васильківському районі

Детальніше про локації туристичного маршруту:

Ферма «Бабині кози»

На самій фермі вам розкажуть історію створення господарства, познайомлять з білосніжними красунями – кізоньками, покажуть як їх утримують, чим годують та як отримують від них молоко. Власники господарства проведуть майстер-клас по ручному доїнню кіз і Ви власноруч зможете надоїти та спробувати свіже козине молочко. Можете взяти з собою якісь ласощі для кіз (наприклад шматочки хліба, або шматочки яблук). Також фермери розкажуть вам про сироваріння – коли, як і чому почали займатися виробництвом сирів, та наприкінці екскурсії проведуть дегустацію продукції. До сирної тарілки на дегустацію Вам запропонують червоне сухе вино або трав’яний чай. Після дегустації у Вас буде чудова можливість придбати продукцію за доступною ціною.

Замкова гора

Вважається, що саме тут стояла та сама біла церква, що дала назву місту, який, до речі, раніше називався Юр’їв (християнське ім’я засновника міста – Ярослава Мудрого).

Костел св. Іоана Хрестителя (Будинок камерної та органної музики)

Він був збудований на Замковій горі за на кошти гетьмана К. Браницького в 1789 році, проте будівництво розтягнулося на довгі 23 роки. Двері храму відчинилися лише в 1812 році.  Є поки що непідтверджена версія, що автором цієї пам’ятки класицизму був італійський архітектор Доменіко Ботані, який певний час перебував як архітектор при Браницьких. За своєю формою костел нагадує традиційний католицький хрест, його висота – 27 м, ширина – 24,5, а довжина – 35 м. На особливу увагу заслуговує внутрішнє оздоблення собору

Ідея відкрити в костелі Будинок органної та камерної музики вперше була озвучена в середині 1970-х років. Перший орган встановили взимку 1990-го. За роки свого існування Будинок органної та камерної музики набув статусу одного з кращих концертних залів в Україні, а також став центром духовного життя всієї Білій Церкві. Тут виступали виконавці з різних країн світу: Латвія, Литва, Молдова, Швеція, Італія, Аргентина, США, Канада та ін.

Торгова площа міста

Свою назву отримала через проведення на її території ярмарків та збудованим Торговим рядам (БРУМУ). Збудована ця відома пам’ятка на початку ХІХ століття графами Браницькими в ролі головного елементу нової частини міста, яку розпланували за межами міського валу. Прямі вулиці сходилися на площу з Торговими рядами. Через широко відомі тоді білоцерківські ярмарки та базарні дні площу називали Базарною. Крамниці орендували здебільшого єврейські купці. Слід додати, що бруківка Торгової площі, яка залишилася під асфальтом, пам’ятає багатьох великих діячів української культури, зокрема, Івана Нечуя-Левицького. Тут взагалі відбулося чимало помітних подій в історії Білої Церкви.

Дендропарк «Олександрія»

Видатна пам’ятка садово-паркового мистецтва України, яка розташована в Білій Церкві, на лівому березі річки Росі, площа 297 га. Заснований наприкінці XVIII ст., як заміська резиденція польських графів Браницьких. Автором генерального проекту парку став відомий французький архітектор-паркобудівник Мюффо. Пізніше в парку працювали відомі майстри садово-паркового мистецтва Д. Ботані, А. Єнц, А. Станге, Р. Чех та інші. На території парку поєднуються природні пейзажі з численними архітектурними спорудами — альтанками, павільйонами, колонадами, містками, фонтанами з романтичними назвами (водоспад Руїни, Турецький будиночок, Китайський місток, Колона смутку, колонада «Луна» та інші). У колекції заповідного парку зібрано понад 2130 видів рослинного світу.

Зимовий палац Браницьких

Це резиденція графів Браницьких, а свою назву вона отримала завдяки тому, що дворяни проживали тут в зимовий період. Влітку ж сім’я жила в Олександрії. Зимова резиденція була побудована в кінці ХVIII ст. – на початку ХIХ ст. на березі Росі на захід від Замкової гори. Це дерев’яна, чотирикутна в плані будівля. Зовні обштукатурена. З боку фасаду споруда має два поверхи, а з внутрішньо, тильної сторони будівля триповерхова. Головний фасад особняка Браницьких прикрашений чотирикутним портиком. У палаці є великий кам’яний підвал, який в графські часи використовувався для зберігання продуктів і вина. Інтер’єр кімнат доповнюють ліпні карнизи.

Катання на повітряних кулях «Олександрійська феєрія»

Фестиваль повітряних куль, який вже традиційно щороку вражає українців. Польоти проходять у мальовничій місцевості над дендропарком «Олександрія» – одним із найкрасивіших парків Київщини. І головне, що побачити Білу Церкву з висоти пташиного польоту може кожен охочий!

Ферма «Мисливці на равликів»

Ферма спеціалізується на розведенні і вирощуванні равликів роду Helix Aspersa Maxima. Власник проведе Вам детальну екскурсію, на якій розповість про особливості породи равликів, їх спосіб життя та історію заснування ферми. Після чого вас запросять до теплиць в яких вирощують равликів, сушать та заморожують. Після завершення екскурсії власник ферми власноруч приготує вам ескарго та запросить на дегустацію. Делікатес ви також можете придбати за досить демократичними цінами.

Підвісний міст у селі Чмирівка

У селі Чмирівка знаходиться підвісний міст через різку Рось. Можливо, він не вражає своєю красою, але фото, зроблені з нього вийдуть чудові.

Стара ГЕС (Щербаки)

Знаходиться неподалік села Щербаки. Довгий час ця ГЕС не працювала, але зараз вона відновила свою роботу. Також поряд розташована будівля старого млина, але він наразі знаходиться в аварійному стані.

Казковий яр у Васильківському районі

Яр розташовується між містом Васильків та селом Велика Бугаївка обабіч дороги. Вас здивують його масштаби і будьте певні, вам точно не захочеться лізти донизу. Сам яр і природа навколо заворожують своєю красою. Виникає відчуття, ніби ти дивишся на незвичайні краєвиди з кінотрилогії Володар перстнів або ж перебуваєш у Новій Зеландії.

opis-marshrutu-№1Скачать
Ok Ok