Туристичний маршрут № 3 Чорнобиль

(Розрахований на 2 дні)

Одним з найбажаніших місць для відвідування в Україні – таємниче місто-привід Чорнобиль.

Більше 30 років тому, 26 квітня 1986 року, аварія, що сталася у 4 енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, назавжди змінила життя людей. В один день, зібравши тільки найнеобхідніші речі і документи, люди назавжди покинули свої домівки.

Туристичний маршрут розроблено таким чином, аби відвідувачі мали змогу відчути масштаб подій, які змінили історію земної цивілізації.

У цьому туристичному маршрутів ви відвідаєте і головні міста-привиди, такі як Чорнобиль та Прип’ять, і місто Славутич, яке побудували для людей з «чорнобильської зони». Контраст між моторошними подіями минулого та дійсністю – головна родзинка екскурсії. Ви відвідаєте:

 1.  КПП Дитятки
 2.  Дитячий садок
 3.  4 Енергоблок
 4.  Рудий ліс
 5.  Стелла у Прип’яті
 6.  Парк атракціонів
 7.  Музей Техніки під відкритим небом
 8.  Станція «Дуга»
 9.  Пам’ятник пожежникам
 10. Музей міста Славутич
 11.  Парк Славутич
 12.  Квартали міста Славутича
 13.  Стелла Славутича
 14.  Центральна площа
 15.  Пам’ятник Чорнобильцям

Детальніше про локації туристичного маршруту:

КПП Дитятки

Контрольно-пропускний пункт, що знаходиться між селом Дитятки та Чорнобильською зоною відчуження.

Дитячий садок

Після катастрофи тисячі жителів з навколишніх сіл були евакуйовані. Більшість їхніх будинків було зруйновано і були поховані в могильники, проте в селі Копачі уціліла будівля дитячого садочка. Іграшки та дитячі меблі так і залишилися там поруч із зловісним знаком «радіація».

4 Енергоблок

Одне з найцікавіших місць маршруту – 4 енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Саме тут у 1986 році сталася жахлива аварія, що відголоском пронеслася по всьому світу. Донедавна четвертий енергоблок могли побачити зсередини практично лише працівники ЧАЕС і тільки рік тому приміщення стало доступним для відвідувачів зони.

Рудий ліс

Рудий або іржавий ліс – це ділянка соснового лісу в безпосередній близькості від Чорнобильської АЕС. Дерева взяли на себе потужний удар радіації, який «пофарбував» хвою в цегляний колір. Кажуть, що ліс під час пожежі міг послужити джерелом вторинного радіоактивного забруднення, тому частину найбільш зараженої деревини вирішили поховати. Згодом екосистема почала відновлюватися і на цьому місці почали рости молоді сосни.

Стелла у Прип’яті

Ще одне місто-привид – Прип’ять. На в’їзді до міста стоїть величезна стела з назвою та роком заснування 1970. Тоді ніхто не знав, що вже через 16 років жити там буде неможливо. Евакуація почалася лише на 2 день після аварії, людям дозволили взяти з собою тільки документи і пообіцяли, що вони повернуться сюди вже за кілька днів, але так ніхто і не повернувся.

Парк атракціонів

Парк атракціонів у Прип’яті – одна з найпопулярніших визначних пам’яток міста. Напівзруйновані гойдалки і занедбані алеї різко підкреслюють контраст між минулим і сьогоденням. Відкриття цього парку було заплановано на 1 травня 1986 року, але йому так і не судилося прийняти своїх гостей через катастрофу. Колесо огляду, на якому так ніхто і не покатався, стало одним із символів як Прип’яті, так і всієї Чорнобильської зони.

Музей Техніки під відкритим небом

У місті-привиді Прип’яті досить символічно засновано музей, де всі експонати – це безпосередні «Ліквідатори» наслідків аварії на ЧАЕС. У кожної машини є власна героїчна історія. А розташувався музей на території колишнього Прип’ятського автомобільного господарства.

Станція «Дуга»

Відома пам’ятка Чорнобильської зони, що знаходиться у місті Чорнобиль-2 – радіолокаційна станція ДУГА-1. Головне її завдання полягало у відстеженні запуску ракет з території США в період холодної війни. Довгий час об’єкт був засекречений.

Пам’ятник пожежникам

Біля Чорнобильської пожежної частини встановили пам’ятник пожежникам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Музей міста Славутич

Краєзнавчий музей міста Славутич та Чорнобильської АЕС – установа відносно молода, але вже зібрала велику кількість цікавих експонатів. Музей розповідає не тільки про історію та культуру міста і регіону. Дуже велику частину експозиції присвячено будівництву ЧАЕС і міста Прип’ять, аварії на станції та ліквідації її наслідків.

Парк Славутич

Звідси починається екскурсія містом, яке було засновано у рік аварії. Славутич – наймолодше місто України. Переважно місто було побудовано саме для постійного проживання працівників Чорнобильської АЕС та членів їх сімей після аварії.

Квартали міста

Оглядова прогулянка наймолодшим містом України. Кількість населення не перевищує 25 500 людей. У рамках екскурсії містом у туристичному маршруті зазначено відвідування Стелли міста Славутич, Центральної площі, а також Пам’ятника Чорнобильцям. Незважаючи на те, що Чорнобильську АЕС закрили 15 років тому, місто Славутич, яке будувалось спеціально для персоналу станції, живе повноцінним життям. Воно зібрало в собі гірку пам’ять ліквідаторів та безцінні знання спеціалістів-ядерників – таким скарбом не володіє, мабуть, жодне інше українське місто.

opis-turistichnogo-marshrutu-№3Скачать
Ok Ok