Туристичний маршрут № 5 Фастів

(розрахований на 2 дні)

Подорожувати Україною надзвичайно цікаво, адже Україна багата на історичні події та неймовірні місця. Туристичний маршрут №5 ґрунтується на більш детальному вивченні саме Фастівського району Київщини та села Гатне, що у Києво-Святошинському районі.

Надзвичайно насичена мандрівка охоплює 12 історичних місць, серед яких є як історичні культові пам’ятки, так і пам’ятки архітектури – надзвичайні маєтки і церкви. План дводенного маршруту на Київщину такий:

 1. Маєток Хоєцьких
 2. Широка криниця
 3. Фастівська дамба
 4. Дендропарк «Молодіжний»
 5. Музей на колесах
 6. Костел Воздвиження
 7. Курган Переп’ят
 8. Пам’ятник Танку
 9. Меморіал мамонту
 10. Урочище доброго дуба
 11. Церква
 12. ДОТи 179+180

Детальніше про екскурсії туристичного маршруту:

Маєток Хоєцьких

Наша туристична мандрівка розпочинається з відвідування Маєтка Хоєцьких або, як його ще називають, Ризоположенського чоловічого монастиря у селі Томашівка, Фастівського району. Надзвичайно цікава і нестандартна споруда архітектора Валеріана Куликовського створена в стилі модерн, її навіть називають «Малим Ермітажем». З 2000-го року комплекс маєтку перейшов у власність монахів Свято-Введенського монастиря, які влаштували тут свій скит – Ризоположенський монастир. Вони ж і зробили розкішну реставрацію і зараз садиба є пам’яткою архітектури національного значення. Навколо комплексу розбитий парк з алеями, фонтанами, скульптурами. Весь він огороджений кам’яною стіною з баштами. Є навіть невеличка страусина ферма та кілька вольєрів з іншими екзотичними птахами.

«Широка криниця»

Старовинна криниця в центрі села Малополовецьке. Назва пішла від геометричних параметрів, а саме завширшки криниця набагато більша ніж завдовжки. Місцеві кажуть,що про цілющу здатність криниця знають всі: від малого до великого. Навіть за часів німецько-радянської війни німці добре знали про це джерело і за весь час окупації не намагалися його зруйнувати, оскільки самі переконалися в цілющій здатності джерельної води.

Фастівська дамба

Фастівська дамба – саме так називають дамбу на річці Унава у славному місці Хвастів.

Дендропарк «Молодіжний»

Такий собі молодіжний парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення під назвою «Молодіжний» наступний у плані відвідування мандрівниками. Дендропарк розташований на підвищеному березі річки Унави. На місцевості можна помітити як дерева природної флори, серед яких чимало старих екземплярів, так і екзотичні види дерев та чагарників. Тут зростають тсуга канадська, псевдотсуга тисолиста, верба Матсуди. Окрім того, тут зростає тис ягідний, що занесений до Червоної книги України.

Музей на колесах

Фастівський музей називають «Музей на колесах». Він присвячений культовій історичній події, а саме підписанню Акту злуки 22 січня 1919 року. В історії ця подія ознаменувала возз’єднання України воєдино. Міні-музей розташувався між коліями на міському залізничному вокзалі, в маленькому ще дореволюційному вагоні. Саме в ньому представники УНР і ЗУНР та уклали угоду про об’єднання.

Костел Воздвиження

Відвідування парафіяльного Фастівського костелу Воздвиження Святого Хреста одна з найцікавіших екскурсій маршруту. Костел представляє собою оригінальну неготичну пам’ятку. Історична споруда Фастова розташувалася неподалік сучасного центру міста на правому березі Унави на майдані, що носить ім’я Зигмунда Козара.

Курган Переп’ят

Скіфський курган VI сторіччя неподалік сіл Мар’янівка і Фастовець. На цій місцевості курганів два: один – Переп’ят, а другий – Переп’ятиха. Знаходяться вони на відстані 6 км, але належать до різних районів області. З ними пов’язана цікава чи-то історія, чи-то легенда, а дізнаєтесь ви її тільки якщо відвідаєте це місце.

Пам’ятник Танку

Досить цікава екскурсія до меморіалу у місті Гатне, що встановлений на честь воїнів, які захищали Батьківщину. В центрі меморіалу на постаменті стоїть Танк Т-64, а сам меморіал складається з плит, на яких висічені ім’я та прізвища воїнів.

Меморіал мамонту

Саме на Київщині, у селі Гатне, було знайдено скелет мамонта, зібраний не з останків різних тварин, а цілий 3,5 метри заввишки. Зараз експонат перебуває в Палеонтологічному музеї Києва, а у Гатному встановлено декілька фігур мамонтів на згадку про таку історичну знахідку.

Урочище доброго дуба

Невеличке селище на Київщині Гатне було засновано 1169 рік, але свою історію гатнянська земля почала ще раніше. За літописними джерелами, є згадка про це місце ще в 980 році. Село, а саме урочище Доброго Дуба було добре відоме Київськім князям. Саме так згадується нинішнє селище Гатне у багатьох історичних документах, починаючи від часів князювання Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Особливою є екскурсія до духовної пам’ятки Гатного – Церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Хоча офіційного пам’яткоохоронного статусу церква немає, втім історія та її будівля викликає чималий інтерес. Сьогодні колишня церква Миколая Чудотворця, а теперішня Покрови Пресвятої Богородиці є важливим духовним осередком Гатного.

ДОТи 179+180 Завершується туристичний маршрут екскурсією до довготривалих оборонних точок неподалік села Віта-Поштова, що на Київщині. Це пам’ятки історії, науки і техніки ще 30-х років ХХ століття, що добре збереглися і до нині. Всередині оборонних точок вдалося облаштувати музей.

opis-turistichnogo-marshrutu-№5Скачать
Ok Ok