Туристичний маршрут № 6 Переяслав

(розрахований на 2 дні)

На сході Київщини розташувалося місто Переяслав-Хмельницький, яке зараз вже зветься просто Переяслав. Переяслав-Хмельницький – одне із найдавніших міст на території України, яке вперше згадується у письмових джерелах у 907 р. Тут зосереджена велика кількість музеїв, які знайомлять з різноманітними сторонами життя і культури українців.

В одному лише Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» зібрано чимало музеїв різної тематики. Це взагалі один із найбільших комплексів подібного профілю в країні: до фонду 25 музеїв входять різноманітні експонати, які в повній мірі відображають історію українського народу і знайомлять з побутом мешканців села. Цікавим є той факт, що всі експозиції розміщені в пам’ятках архітектури.

 1. Пішохідна екскурсія містом
 2. Туристичний інфоцентр
 3. Віртуальна екскурсія містом
 4. Екскурсія на яхтах
 5. Покинута Церква
 6. Музей архітектури і побуту під відкритим небом
 7. Музей космосу
 8. Музей історії православної церкви
 9. Музей діорама «Битва за Дніпро»
 10. Меморіальний музей архітектури
 11. Музей кобзарського мистецтва

Більш детально про кожну локацію туристичного маршруту:

Пішохідна екскурсія містом

Переяслав-Хмельницький по праву можна назвати містом музеїв, бо їх багато і показати дійсно є що. Заснований у Х столітті, Переяслав нещодавно відзначив своє 1100-річчя. Саме із цим українським містом на Київщині пов’язують першу згадку про Україну в літописі 1187 року. Тут жили й творили такі відомі українці як: Шевченко, Сковорода, Шолом-Алейхем, Заболотний та багато інших. Аби краще познайомитись з містом, туристичний маршрут розпочнеться з пішохідної прогулянки Переяславом.

Віртуальна екскурсія містом

Діджиталізація охопила весь світ, тепер можна в прямому сенсі подорожувати скрізь відстань. Напевне, найголовнішою  родзинкою подорожі буде саме віртуальна екскурсія містом.

Екскурсія на яхтах

Прогулянка під парусами по Дніпру.

Покинута Церква  

За 5 кілометрів від міста Переяслав-Хмельницький є невеличке село Воскресенське, де мешкає не більше 300 осіб. Саме тут є Воскресенська церква кінця 18 століття. Дуже цікава споруда, виконана у рідкісному ротондовому стилі. На церкві залишились незвичні хрести, схожі на масонські. Зараз споруда представляє собою архітектурну пам’ятку того часу.

Музей архітектури і побуту під відкритим небом

Переяслав-Хмельницький дійсно місто музеїв. Одним з найцікавіших та найвідоміших Музей архітектури і побуту під відкритим небом. У музеї майже півтори сотні гектарів архітектурно-ландшафтного комплексу усіх історико-етнографічних регіонів України. На площі музею зосереджено 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI-XX століть. Садиби з сільськими хатами і господарськими будівлями сформовано з документальною достовірністю. У музей також були перевезені дерев’яні церкви, вітряки та інші пам’ятки архітектури і побуту. Там зберігається більше 70 тисяч предметів побуту, творів народного мистецтва, знарядь праці. Найцікавішими з експонатів обладнані інтер’єри будівель.

Музей Космосу

Музей світопізнання і мирного освоєння космосу або, як його називають, Музей космосу у Переяславі— частина Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Зібрана колекція містить чимало речей, пов’язаних із освоєнням космосу.

Музей історії православної церкви

Ще один музей розташований на території історико-етнографічного заповідника «Переяслав». В експозиції відображається роль православної церкви в боротьбі за національну незалежність України у XVII—XVIII ст., висвітлено значення православних церков і монастирів в історії українського народу, а також  сучасне релігійне життя України.

Музей-діорама «Битва за Дніпро»

Ще у травні 1935 року у Переяславі був відкрий музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 р.».  Художньо-документальне полотно діорами відтворює один із найбільш драматичних епізодів Великої Вітчизняної війни – форсування Дніпра радянськими військами і бої на правому березі по створенню Букринського плацдарму. Тоді саме з цього плацдарму планувалося визволити столицю України – Київ. У музеї експонуються живописні та скульптурні роботи, портретна галерея Героїв Радянського Союзу, особисті речі воїнів, листи, нагороди, зброя, плакати, газети.

Меморіальний музей архітектури

Музей архітектури давньоруського Переяслава відкритий у травні 1982 року у павільйоні, який споруджений над залишками унікальної археологічної пам’ятки — собору Архістратига Михаїла ХІ століття.

Музей кобзарського мистецтва Експонати музею розповідають про життя кобзарів в Україні та музичних інструментах, які були невід’ємною частиною їх діяльності. Цей музей – єдиний в світі музей, присвячений кобзарству.

opis-turistichnogo-marshrutu-№6-1Скачать
Ok Ok