Туристичний маршрут № 7 Березань-Яготин

(розрахований на 2 дні)

Чимало пам’яток історичного значення зібрано у цьому туристичному маршруті. Усі охочі долучитись до міні мандрівки Київщиною саме на цьому маршруті матимуть змогу більше дізнатись про знакові історичні події, які відбулись на Київщині.

Екскурсії охоплюватимуть декілька районів: Баришівський район, про який писав відомий український поет, потім екскурсії по місцям Березані, Броварського району і пам’ятки у Яготині – музей, парк та галерея.

 1.  Музей Тараса Шевченка у Баришівці
 2.  Меморіал Баришівський Котел
 3.  Пам’ятник Танку у Березані
 4.  Курган розрита могила у Березані
 5.  Пам’ятник бронепоїздам у Березані
 6.   Музей «Флігель Тараса Шевченка»
 7.  Собор Розумовського ( Яготин)
 8.  Яготинський парк
 9.  Картинна галерея
 10.  Озеро Супій
 11.  Згурівський парк
 12.  Музей садиба Катерини Білокур у Богданівці

Більш детально про деякі локацію туристичного маршруту:

Музей Тараса Шевченка у Баришівці

У музеї Шевченка, що в Баришівці знаходиться приватна колекція шевченківських творів. Цю колекцію подарував історик і радянський партійний діяч Василь Семенович Костенко, який і був засновником цього музею. Його колекція стала основою Баришівського музею, створеного 1987 року. Впродовж багатьох років Костенко проводив тут екскурсії для відвідувачів. Тарас Шевченко відвідав Баришівку 1843 року і описав це у своїй повісті «Прогулка с удовольствием и не без морали».

Меморіал Баришівський Котел

Ця історична пам’ятка встановлена на місці запеклих боїв під Києвом в період Другої світової війни. З липня по вересень 1941 року на підступах до столиці України натиск німецьких військ стримували чотири армії Південно-Західного фронту. Тоді загинули і потрапили в полон тисячі солдатів і офіцерів. На кургані над братською могилою встановлено пам’ятник – фігура солдата з гвинтівкою, що піднімається в атаку.

Пам’ятник Танку у Березані

Цікаві місця і пам’ятки у Березані нечисленні – це кілька пам’ятників і пам’ятних знаків, а також краєзнавчий музей. Один з них – це Пам’ятник Танк Т-34. Цей танк був побудований під час другої світової війни на кошти, зібрані жителями Березані. На цьому танку наш земляк брав участь у взятті Берліна, а тепер танк – пам’ятка Березані, встановлена в центрі міста.

Курган розрита могила у Березані

Ця історична пам’ятка також пов’язана з відомим українським поетом. Тарас Шевченко у 1843 році відвідав Березань, саме у цей час російські солдати проводять якісь земляні роботи на могилі. Поет був дуже вражений побаченим і написав зухвалого антиросійського вірша «Розрита могила», на честь якого біля кургану встановлено цей пам’ятний знак.

Пам’ятник бронепоїздам у Березані

Це місце теж знакове в українській історії. Після здачі Києва фашистам під час Другої Світової війни, був підірваний дивізіон декількох бронепоїздів, щоб не залишити ворогові. Потяги з боєм проривалися з оточення, але попереду був зруйнований міст через річку Супій, а боєприпаси і матеріали для відновлення шляхів були вже вичерпані. Техніку довелося знищити, а особовий склад бронепоїздів поповнив партизанські загони Чернігівщини.

Музей «Флігель Тараса Шевченка»

Це один з 7 відділів Яготинського державного історичного музею. Свого часу флігель був частиною маєтку князя Миколи Рєпніна, його ще використовували як готель для його гостей. Саме тут зупинявся Тарас Шевченко під час перебування в Яготині 1843 року.

Яготинський парк

Прогулянка територією Яготинського парку, що є ландшафтним парком місцевого значення, де представлені цінні види флори і фауни. Центрове місце у парку відведено півострову «Круглий острів» з раритетною рослинністю центрального лісостепу, що збереглась на пагорбі в межах долини річки Супій. 

Картинна галерея

Картинна галерея у Яготині розташована в історичному будинку, колишньому палаці Розумовських-Рєпніних, який є пам’яткою провінційного мистецтва кінця ХVІІІ – початку ХІХ століть. Будівля добре збереглася до наших днів. В експозиції Картинної галереї представлені твори українського мистецтва – зразки живопису, скульптури, графіки, декоративного мистецтва, зокрема глибоко висвітлена творчість художників Яготинщини.

Озеро Супій

Яготин, крім великого парку, прикрашає озеро Супій, створене гетьманом Розумовським. На сьогодні озеро складається з двох великих частин, розділених заболоченою смугою суші і дамбою.

Згурівський парк

Туристичний маршрут закінчується оглядовими екскурсіями парків. Один з них – Парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, розташований на території Згурівського району Київщини.

Музей садиба Катерини Білокур у Богданівці

Культурно-історична пам’ятка – меморіальний музей видатної української художниці Катерини Білокур. Музей розташований на території садиби родини Білокурів у селі Богданівці Яготинського району Київщини, де художниця прожила все своє життя.

opis-turistichnogo-marshrutu-№7Скачать
Ok Ok