Туристичний маршрут № 9 Богуслав

(розрахований на 2 дні)

Усього лише у 120 км від столиці знаходиться славне місто Богуслав. Саме його називають «маленькою Швейцарією».

Це місто зберігає в собі історичні спогади цілих століть. Воно було засноване в 1032 році князем Ярославом Мудрим. Зараз Богуслав є зразком як старовинної архітектури, так і мальовничої місцевості.

Богуслав розташувався на берегах річки Рось, це одне з тих маленьких містечок, які мають довгу історію. Кажуть, саме з цього міста, що розкинулося на берегах Росі, і почалася Русь. Свого часу Богуслав складався з замків і фортець, одна з найвідоміших з них – фортеця Богуславль. Зараз місто складається з історичної частини та нової – обидва райони будуть цікаві туристам.

  1.  Історична екскурсія старим містом у Богуславі
  2.  Музей історії Богуславщини
  3.  Музей Валентини Ткач
  4.  Музей Марко Вовчок
  5.  Гора Тотоха
  6.  Іммерсивна екскурсія Маруся Чурай
  7.  Гранітне оголення
  8.  Музична екскурсія «Правдиві бубни»

Детальніше про екскурсії туристичного маршруту:

Історична екскурсія старим містом у Богуславі

Богуслав – невелике містечко, що стоїть на річці Рось і завдяки цьому в межах міста можна знайти мальовничі місцини. Місто було засноване Ярославом Мудрим у 1032 році. У, так званому, старому місті встановлено пам’ятник великому князю. Старе місто невелике, можна побачити будівлі віком понад 100 років, на багатьох написаний рік споруди. Будівлі належали переважно багатим євреям, яких до війни в місті було багато. Також там стоїть головний храм Богуслава, який видно з багатьох точок.

Музей історії Богуславщини

У старому двоповерховому особняку 1909 року розташувався музей історії Богуславщини. Чимало звичайних краєзнавчих експозицій значно поступаються зібранню музею Богуславщини, яке налічує близько 6 000 експонатів від епохи неоліту до наших днів.

Музей Валентини Ткач

У Богуславі обов’язково потрібно відвідати виставку відомої богуславської майстрині-килимарниці та члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Валентини Ткач. Її авторські килими є справжніми витворами мистецтва. У музеї можна побачити природні барви тканих килимів, унікальні символічні малюнки та неймовірний позитив й затишок, що дарує ця унікальна експозиція.

Музей Марко Вовчок

Єдиний в Україні музей письменниці. Його створено у хаті Марії Олександрівни Вілінської – ось таке справжнє ім’я письменниці Марко Вовчок. Тут вона прожила в 1886 року майже 1 рік, а ще близько 7 років провела в мальовничому селі Хохітва. Чи була Марко Вовчок справжнім автором своїх україномовних творів – про це й досі немає однозначної думки.

Гора Тотоха

Україна славиться своїми місцями сили, проте є одне, чиї особливості дивують навіть фахівців з екстрасенсорики. Називається воно гора Тотоха. Тотоха – охороняється законом курган, але відвідати його може будь-хто. Походження назви гори – загадка. Одні кажуть, що назва походить від тюркського слова «Тотоха» – особливий. Інші вважають, що гора була названа в честь бога Тота – покровителя місяця і мудрості, творця календаря.

Гранітне оголення

У Богуславі знаходиться знаменитий пам’ятник природи – Богуславське гранітне оголення, або так звана гранітна «яма». Вчені припускають, що вік цих скель сягає 2 мільярдів років.

Музична екскурсія «Правдиві бубни» Незвичайна музична екскурсія презентує новонароджені витвори музичного мистецтва. Організатори запевняють, що серед них може виявитись саме той містичний провідник, який допоможе знайти дорогу у простір архаїчних першоджерел потаємних знань підсвідомості, та вийти за її межі, на зустріч багатовимірному Всесвіту.

opis-turistichnogo-marshrutu-№9Скачать
Ok Ok