Чорнобильська зона відчуженя

Чорнобильська зона відчуженя

100

0

0.0

Прокласти маршрут
Київська область, Чорнобильська зона відчуження

Про місце


Радіолокаційна станція «Дуга» (для системи раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет. До середини 1980-х років це був абсолютно секретний об'єкт, який дозволяв відстежувати цілі на дистанції від 900 до 3000 кілометрів на приполярній області.
"Дуга" випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі в період між липнем 1976 і груднем 1989. Це було схоже на різкий, повторюваний шум на частоті 10 мГц, що призвело до появи назви «Дятел». Випадкова частота стрибків порушувала мовлення радіоаматорів, громадські передачі, і в результаті надходили тисячі скарг з боку багатьох країн світу.
Сигнал приходив з-за обрію, і тривалий час вважалося, що це загоризонтний радар Протиповітряної системи. Ця теорія була публічно підтверджена після падіння Радянського Союзу, і в наші дні відомо, що станція «Дуга», входила до складу мережі Радянської ПРО раннього попередження про ракетний напад. Це було відомо завдяки військовій розвідці НАТО, яка добре знала це весь час. Станція системи Дуга була сфотографована і отримала ім'я в звітності НАТО — Стіл Ярд.

Залишити відгук

Ok Ok