Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам'ятник

Пам’ятник Тарасові Шевченку

162

0

0.0

Прокласти маршрут
вулиця Київський шлях, 156, Бориспіль, Київська обл., Україна, 08300

Про місце


Пам’ятник Тарасові Шевченку в Києві знаходиться у столичному парку, навпроти Червоного корпусу Київського університету. Встановлений у 1939 році з нагоди 125-річчя з дня народження Кобзаря. Є одним із символів сучасного Києва.
За незалежної України, з 1991 року, до пам’ятника поету традиційно покладають квіти перші особи держави на чергову річницю з дня смерті Тараса Шевченка та з нагоди офіційних українських свят, а також іноземні поважні гості під час візитів в Україну. Окрім того, у 1995-1996 рр. зображення пам’ятника містилося на лицевій стороні української банкноти номіналом в один мільйон карбованців.
У 2001 році київський пам’ятник Кобзарю опинився у центрі протистояння опозиційних політичних сил та правлячого режиму президента Леоніда Кучми під час масових акцій протесту кампанії «Україна без Кучми». 1 березня 2001 року міліцією було розгромлене наметове містечко опозиції на Хрещатику. Розлючені цим фактом опозиціонери оголосили «наступ на владу» та закликали населення завадити покладанню Леонідом Кучмою квітів до пам’ятника Шевченку 9 березня 2001 року. Вже 5 березня 2001 року на заклик лідерів опозиції студенти низки вищих навчальних закладів розбили наметове містечко у парку Шевченка навколо пам’ятника. Але намети простояли лише дві доби: 7 березня о 7 годині ранку їх було знесено комунальною службою Києва без попереднього судового рішення. Ця подія стала приводом до ще більшого непорозуміння між владою й опозицією. Конфлікт почав стрімко загострюватися, вилившись через два дні у події 9 березня 2001 року.
У 2002-2003 рр. пам’ятник Тарасові Шевченку неодноразово ставав епіцентром акцій протесту українських опозиційних політичних сил у рамках кампанії протестів «Повстань, Україно!».
На сьогодні пам’ятник Кобзарю є головною домінантою парку Шевченка та одним із символів сучасного Києва. Біля монумента нерідко відбуваються збори громадян, мітинги різноманітних політичних сил та громадських рухів. Також біля пам’ятника традиційно проводиться низка культурних заходів. Зокрема, щороку біля підніжжя пам’ятника відбувається церемонія вручення Народної Шевченківської премії.

Культурно-пізнавальний

Залишити відгук

Ok Ok