UaEn

Адреса

вул. Ярослава Мудрого, 4

Телефон

Call

(045) 655-45-52

В соцмережах

Про місце

Фастівський костел Воздвиження Святого Хреста (Дім Воздвиження Святого Хреста у Фастові) — парафіяльний костел у місті Фастові на Київщині. Це оригінальна неоготична пам'ятка, одна з небагатьох історичних, зокрема культових, споруд міста. Значний духовний і благодійницький осередок. Костел розташованний неподалік сучасного центру міста на правому березі Унави на майдані, що носить ім'я Зигмунда Козара.

Фастівський костел Воздвиження Святого Хреста побудований у романо-готичних формах, характерних для архітектурних споруд останньої чверті XIX століття, у цілому культова споруда є взірцем неоготики.
Фрагмент центрального фасаду костелу — вікно-«роза» і барельєф На фундаменті з бутового каменю зведено стіни з жовтої цегли. Конструкції покрівлі первинно були виготовлені з сосни та покриті зеленою і червоною черепицею.

Головний — західний фасад вінчають дві башти, між якими розташований центральний вхід до костелу. Над входом — велике кругле вікно («роза»), що є традиційним елементом готичних храмів. На фасаді розміщена скульптура єпископа і барельєфна сюжетна композиція «Христос благословляє дітей».
Костел має істотну особливість — західний фасад споруди є асиметричним. Асиметрія проявляється в усьому: в елементах декору, формах вікон, окремих деталях тощо. Дві його башти, що є однакововими в плані, зовні абсолютно різні. Південна — майже вдвічі вище за північну, чотирикутна по всій висоті, з наскрізними спареними арками у верхній частині.

В інтер'єрі храму одразу привертають увагу галерея, хори, підлога, стрункі пілястри та колони з пишними капітелями.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Костел Воздвиження Святого Хреста. Фастів

Пам'ятки будівництва і архітектури

Фастівська Дамба

577 м. річка Унава, Фастів

Церкви, костели, монастирі

Покровська дерев’яна церква. Фастів.

819 м. вул. Олександра Пушкіна, 1, Фастів

Природні об'єкти
Музеї

Вагон-музей злуки УНР та ЗУНР

2,23 km. пров. 1-й Казанівський, Фастів

(067) 404-00-68

Музеї

Меморіальний музей Кирила Стеценка

8,00 km. вул. Стеценка, 1 с. Веприк

(045) 654-54-24

Пам'ятники
UaEn