UaEn

Чарівний дивосвіт художнього мистецтва

29.02.2024
888
200
1
100
Чарівний дивосвіт художнього мистецтва

Коли вам випаде нагода побувати в Яготині,  обов’язково завітайте до Картинної галереї. Дорога до галереї веде через чудовий парк, який і нині є окрасою Яготина. Тут милувалися красою природи і тішилися гостинністю господарів Микола Гоголь, Михайло Глінка, Євген Гребінка, Василь Капніст,сестри Псьол. Упродовж трьох місяців у садибі Рєпніних жив і працював Тарас Шевченко.

Галерея розміщена в двоповерховому кам’яному приміщенні будинку, який є залишком колишнього палацу графа Розумовського та князів Рєпніних кінець XVIII - початок XIX ст. Палац Розумовських був розкішним. Дослідники архітекторів ХVІІІ століття висловлюють думку, що, можливо, і Годегард, і А.Менелас будували садибу графів Розумовських за проектом М.О.Львова (відомого своїми чудовими палацовими комплексами).

З кінця 1983 року відкрито Картинну галерею - художній відділ КЗ КОР «Яготинський історичний музей», одну з найкращих районних Картинних галерей України.

 На двох поверхах галереї знаходиться 14 виставкових залів. У залах галереї широко представлено українське мистецтво — твори живопису, графіки, скульптури, декоративного мистецтва.

Картинна галерея має зібрання творів Народних художників України, лауреатів премії ім. Т.Г.Шевченка серед яких: Микола Глущенко, Тетяна Яблонська, Антон Монастирський, Михайло Дерегус, Сергій Григор'єв, Сергій Шишко,Оксана Одайник, Василь Забашта та інші. Також у галереї є скульптурні роботи Сергія Ковальова та  Івана Гончара.

 Справжньою гордістю галереї є найповніше зібрання робіт (більше 70) народної художниці України Катерини Білокур — живопис, акварель, графіка, ескізи, ранні та незакінчені роботи. Тут експонується її знаменитий «Автопортрет», створений 1955 року. У галереї можна побачити речі самої майстрині: саморобні пензлики та сировина для їхнього виготовлення (хутро, пір’їнки, крильця метеликів), фарби, якими Катерина Василівна втілювала у життя на полотні своє бачення прекрасного. ЇЇ квіти, намальовані на полотні, ніби висять у повітрі та випромінюють світло. «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ», –сказав про Білокур Пабло Пікассо.

Твори Катерини Білокур, мов магніт, притягують погляди, зачаровують своєю унікальністю та не залишають байдужими відвідувачів.

          Картинна галерея КЗ КОР «Яготинський історичний музей» дарує незабутні враження любителям мистецтва. Серед десятків тисяч відвідувачів, які захоплювались експозицією, було багато видатних людей – О.Гончар, Н.Матвієнко, Б.Олійник, В.Яворський, Р.Недашківська, Л.Кучма, О.Сумська, В.Литовченко та багато інших.

Запрошуємо всіх завітати до Картинної галереї КЗ КОР «Яготинський історичний музей» за адресою:  вул. Незалежності, 65-б, м. Яготин, Бориспільський  р-н, Київська обл.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn