UaEn

Місце великої трагедії, чи відновлення екології?

04.10.2023
779
247
7724
Місце великої трагедії, чи відновлення екології?
https://mobile.newsis.com/view.html?ar_id=NISX20211025_0001626471

Що спільного між Чорнобильською зоною відчуження, створеною в 1986 році внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в Україні та Корейською демілітаризованою зоною (ДМЗ), створеною в 1953 році в наслідок Корейської війни?

Що відразу спадає на думку? Гибель тисяч людей та біль, біль, який відчувається й до тепер. Головною причиною створення демілітаризованої зони на Корейському півострові є війна, що розділила єдину країну на Південну та Північну Кореї та під час якої багато людей загинуло, а сім’ї були розділенні. А зона відчуження була створена через аварію на Чорнобильській АЕС. Радіація стала причиною смерті тисяч людей і зробила 30 кілометрову територію непридатну для життя на довгі десятиріччя.

Не дивлячись на те, що ці зони були створені у наслідок страшних трагедій, не всі наслідки, які ми можемо спостерігати зараз є негативними. Оскільки в цьому районі немає людей і немає шкідливого впливу людини на навколишнє середовище екологічний стан цих територій поступово відтворюється до первозданного. Крім того, ці зони стали притулком для тварин, які втікають від людського впливу або перебувають під загрозою вимирання у всьому світі.

Наприклад, у демілітаризованій зоні на Корейському півострові природа майже повернулася до початкового стану завдяки 70-річної відсутності людського впливу. Багато видів тварин і рослин, які колись були поширені в Кореї, зараз важко побачити за межами зоопарків і ботанічних садів. Причиною цього є майже повна відсутність диких територій, які б не зазнали людського впливу. Однак саме ДМЗ поступово стає територією, яка не зазнає людського впливу протягом десятирічь. Останній гімалайський ведмідь  на території Південної Кореї помер у 1983 році, але було підтверджено, що ці медведі все ще мешкають у демілітаризованій зоні на Корейському півострові. Крім того, такі тварини, як косар малий та кабарга, які є зникаючими видами у світі та занесені до Червоної книги, також залишаються в ДМЗ. Велика кількість  тварин та птахів, в тому числі журавлі, для зимівлі обирають ДМЗ, однією з причин чого є саме відсутність людей.

Так само в Чорнобильській зоні відчуження в Україні. Зараз тут проживає багато диких тварин, яких майже неможливо зустріти в інших регіонах України. У зоні відчуження мешкає багато зникаючих тварин, зокрема бурі ведмеді, зубри, коні Пржевальського, єноти, рисі та чорні лелеки. Крім того, міста, які були на цій територій знову перетворюються на ліси.

Таким чином, Чорнобильська зона відчуження та корейська Демілітаризована зона хоч і є місцями страшних трагедії, але водночас вони стали осередком дикої природи та відтворення екології. Крім того, ці зони стали притулками для зникаючих тварин, і місцями де вони можуть жити на волі.  Тож я сподіваюсь, що ці територій стануть заповідниками, де зникаючи тварини та рослини будуть збережені від винищення і у майбутньому.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn