UaEn

Унікальна перлина епохи пізнього палеоліту-Археологічний музей "Добранічівська стоянка" КЗ КОР "Яготинський історичний музей"

18.04.2023
599
200
1
6538
Унікальна перлина епохи  пізнього палеоліту-Археологічний музей
КЗ КОР "Яготинський історичний музей"

Київщина- дивовижний регіон України, тут на кожному кроці можна побачити цікаві місця, дізнатися багато нового, поринути у світ художньої краси видатних талановитих майстрів пензля, помилуватися стародавніми будівлями, чудовими краєвидами тощо. 18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яток і визначних місць, а в Україні - День пам'яток історії та культури.

Мандруючи лівобережною Київщиною по трасі Київ-Харків, майже за 30 км від Яготина чи в 30 кілометрах на схід від Переяслава, знаходиться мальовниче село Добраничівка, на території якого знаходиться єдиний у світі музеєфікований об’єкт епохи пізнього палеоліту.

Експозиція Археологічного музею «Добранічівська стоянка» КЗ КОР «Яготинський історичний музей» налічує понад 250 стародавніх експонатів. Тут можна побачити господарчо-побутові комплекси тогочасного поселення, кістки древніх тварин, у тому числі мамонтів, місця обробки знарядь праці й самі знаряддя. Враховуючи розташування знахідок і старовинних домівок, вимальовується коло, по якому вони були розташовані з певною територією в центрі. Це говорить про те, саме на цьому місці було первісне поселення групи людей- житло з місцем для постійного підтримання вогнища, господарським центром та ямами-коморами. Експозиції вітрин наповнені виробами із каменю, кісток та бурштину. Панорамно доповнюють експозицію музейного відділу картини яготинського художника Миколи Малинки.

Цей унікальний музей було відкито у 1977 році, коли групою археологів Інституту археології АН УРСР під керівництвом вченого-археолога, музеєзнавця та бібліографа Івана Гавриловича Шовкопляса, який проводив розкопки на поселенні з 1953 по 1970 рік. Згодом, на конференції в Японії експонувалися археологічні матеріали з місця побуту первісних людей у Добраничівці. З того часу про унікальну археологічну знахідку епохи пізнього палеоліту, що на Яготинщині, дізнався весь світ.

Тож запрошуємо всіх бажаючих до Археологічного музею «Добранічівська стоянка» КЗ КОР «Яготинський історичний музей», щоб доторкнутися до унікальних скарбів періоду кам’яного віку.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn