UaEn

Адреса

м. Ірпінь, Шевченка, 2А

Про місце

Літературний мурал Ірпеня – найдовший в Україні і один із найдовших у світі літературних муралів. Мурал розташовано біля Центральної площі Ірпеня.

За одним “столом” на муралі зібралися 14 видатних українських письменників з різних епох зібралися за одним столом: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Іван Нечуй-Левицький, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Микола Бажан, Олександр Довженко, Микола Хвильовий, Володимир Винниченко, Андрій Малишко, Михайло Коцюбинський.

Авторка муралу – художниця Катерина Ведмідь, яка є також автором ще двох муралів в Ірпені – Президенту Європейського Парламенту Роберті Мецолі та найбільшого в світі муралу з картиною Тараса Шевченка “Катерина”.

Ініціатором створення Літературного муралу Ірпеня став автор книги “Битва за Ірпінь” Петро Щербина. Його ідею підтримало ірпінська будівельна компанія – Товариство “Відважних” та його засновник, голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Нагадаємо, що Ірпінь є визнаною столицею української літератури. В Ірпені жили та творили Малишко, Бажан, Сосюра, Вишня, Довженко, Тичина, Гончар, Олійник, Павличко та Воронько? Де саме в Ірпені жили Максим Рильський, Ліна Костенко, Леонід Первомайський, Михайло Стельмах, Григорій Кочур та Дмитро Паламарчук. Микола Носов написав “Пригоди Незнайка та його друзів” з історій дітей, які гралися на ірпінських вулицях. Павло Загребельний саме в Ірпені написав свою “Роксолану”. І саме в Ірпені є Будинок творчості письменників, Пам’ятник автору, Парк письменників, Дерев’яна скульптура Читача, Площа Творчого Духу та пам’ятник молодому Тарасу Шевченку. Тут щороку вручають найбільшу в Україні за розміром преміального фонду Літературну премію Ірпеня.

Дата створення/відкриття: 1 червня 2023 року

Адреса: Київська область, місто Ірпінь, вулиця Шевченка, 2А

 

 

 

 

 

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з ЛІТЕРАТУРНИЙ МУРАЛ ІРПЕНЯ

Пам'ятники

МУРАЛ КАТЕРИНА

24 м. м. Ірпінь, Шевченка 2А

Музеї
Цікаві місця

МУРАЛ АРКА МИСТЕЦТВ

190 м. м. Ірпінь, Т.Шевченка, 4А

Пам'ятники
Пам'ятники

Мурал Незнайка

379 м. м. Ірпінь, вул. Антонова, 4 А.

Церкви, костели, монастирі

Свято-Троїцька церква

636 м. вул. Тищенка, 12 Г, Ірпінь

Природні об'єкти

Парк Письменників

786 м. вул. Стельмаха, 20, Ірпінь

Церкви, костели, монастирі

Храм Святителя та Чудотворця Миколая

1,48 km. вул. Садова, 59, Ірпінь

Цікаві місця

Хлопчики в футбольній формі з написами "Мир" та "Надія"

1,60 km. вулиця Соборна, 183, Ірпінь (Центральний міський стадіон "Чемпіон")

Пам'ятники

МУРАЛ НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

1,60 km. м. Ірпінь, вул. Соборна, 183

UaEn