На території сімейного парку Ясногородка, крім найбільшої в Україні страусиної ферми, знаходяться ще декілька крутих гастролокацій:
Екопарк є основою одного з 5 еногастрономічних туристичних маршрутів «Дороги вина та смаку Київщини». Більше про Ясногородський маршрут читайте в нашому матеріалі.
У 2022 році осетрова ферма «Бестер», що існує вже біля 10 років, переїхала на нову локацію під Ржищевом. Щорічно тут виготовляється до 800 кг ікри. З них лише четверта частина продається в Україні, а решта експортується в Америку, Францію, Ізраїль, Австралію та інші країни. Риба розводиться у відкритих водоймах, а забір ікри проходить природним способом забою риби без використання хімічних додатків і стимуляторів росту.
На фермі можна порибалити серед неймовірних природних ландшафтів, відвідати затоплену церкву, купити продукцію «Бестер» та скуштувати рибних делікатесів під келих ігристого. У меню: червона ікра форелі, ікра осетра, ікра равлика та багато іншого.
По дорозі рекомендуємо заїхати ще в кілька крутих місць.
Уже понад 5 років на фермі Jiffy за власною технологією повного біологічного циклу в екологічно чистих умовах вирощують 2 види равликів: Helix Aspersa Müller та Helix Aspersa Maxima. Сюди однозначно варто приїхати, щоб:
Ще одна крута равликова ферма Київщини розташована в селі Нещерів Обухівського району. «Nature Snail», заснована у 2017 році, спеціалізується на вирощуванні двох видів середземноморських равликів, курей, індиків, качок-мулард та форелі. Сьогодні — це місце, де можна спробувати найбільшу кількість страв із равликів в Україні: равлики по-бургундськи, з прованськими травами, з білими грибами, із сиром дорблю тощо, а також скуштувати равликову ікру, філе та гратен із равлика з грибами. А ще можна побалувати себе дегустацією ніжних Ескарго з вином та розважитися на равликових перегонах.
Ви точно бачили продукцію цього бренду на полицях столичних супермаркетів, а тепер можете й особисто відвідати молочно-сирне королівство Анни та Олександра Бабиних.
Родина займається племінним розведенням кіз зааненської породи та виробництвом козиного молока з 2007 року. І зараз на фермі проживає вже біля 400 білосніжних кізочок, яких можна погладити, погодувати й навіть подоїти. Так-так, на фермі проводять майстер-класи з доїння кіз. Під час екскурсії вам розкажуть про особливості сиро- та миловаріння, адже з козячого молока й масла в «Бабиних козах» виробляють біля 30 видів унікального мила. І звичайно, у програмі дегустація свіжого молока, витриманих сирів, вина і трав’яного чаю.
Почати ранок не з кави, а з дегустації — прекрасна пропозиція від фермерського господарства «Лукачівка Еко» в селі Вільховець Обухівського району. Тут кілька сотень кіз альпійської і англо-нубійської порід живуть у природних умовах, вільно пасуться на закритій території і майже цілодобово мають доступ до пасовищ. Разом із ними на фермі проживають ще й олені.
Коли ви приїдете в «Лукачівка Еко», вас зустрінуть фермерським сніданком та дегустацією свіжого молока і йогуртів. Далі — цікава екскурсія на виробництво, під час якої розкажуть і покажуть, як народжуються сири. Потім знайомство з тваринами, козотерапія та прогулянка територією ферми, що простягається аж на 35 га. А на завершення — обід із дегустацією твердих і м’яких сирів.
«Медвино» — це екопарк площею 170 гектарів поблизу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. На його території знаходиться найбільша в Україні оленяча ферма, яка налічує понад 500 оленів трьох видів. Крім того, під час сафарі територією парку можна побачити африканських буйволів, зубрів, бізонів, коней Пржевальського, куланів, верблюдів, лам і багатьох інших тварин. А відновити сили після прогулянки ви зможете смачним обідом, приготованим на багатті.
Також у «Медвино» на козиній фермі вирощують кіз зааненської, англо-нубійської порід та кіз породи Ламанча. Такі кози дають молоко, що добре підходить для виготовлення смачних сирів. Тож гайда дегустувати.
Хочете дізнатися, що пили наші предки сотні років тому? Ласкаво просимо до однієї з перших технологічних медоварень промислових масштабів в Україні — «Медовий Спас». З 2018 року тут відроджують традиції медоваріння, створивши автентичний хмільний напій «Сікера», який виготовляється зі збродженого меду й натуральних соків холодного віджиму. Він є дуже корисним, адже зберігає поживні мікроелементи та вітаміни. Під час відвідування виноробні можна не тільки дізнатися про секрети виробництва «Сікери», а і продегустувати 8 її видів уприкуску з крафтовими сирами.
Дізнайтеся, які ще смачні локації є на Яготинському гастрономічному маршруті, крім «Медового Спасу».
Мабуть, ви вже чули про сучасний енотренд — натуральні вина. Настав час познайомитися з ними поближче — на виноробні BIOLOGIST. Її господар — професіонал із багаторічним стажем — Ігор Петренко з радістю вас зустріне й організує цікавезну екскурсію, на якій:
Мрієте поринути в атмосферу Провансу й насолодитися чудовим вином? Знаємо ідеальне місце — «The Village Wine» в селі Горохове Кагарлицького району. Це розкішний готельно-ресторанний комплекс зі СПА з виноробнею серед виноградників та молодих яблучних садів. Гарна природа, спокій, релакс і крафтове вино… Звучить, як ідеальний план на вихідні.
Замовивши екскурсію на «The Village Wine», ви отримаєте прогулянку з виноробом садами, теплицями та виробничими приміщеннями, зможете продегустувати 6 видів вин і фірмовий напій комплексу, насолодитися божественним смаком сирів, равликів Ескарго та інших страв від місцевого шеф-кухаря.
Влаштуйте собі гастрономічне свято, знайомлячись із цікавими фермами та виноробнями Київщини.