UaEn
Читати
Показати на карті
А ви знали, що на Київщині можна побачити й гори, і море, і каньйони, і затоплені села, і навіть піщані бархани? Головне — знати, де шукати. Ми піднімалися на вершини, перепливали на острови, ходили різними дорогами, а в нагороду за подоланий шлях отримували неймовірні панорами міст, сіл та найрізноманітніших ландшафтів Київщини, про які раніше навіть не здогадувалися. Тож тепер розповідаємо про 10 місць області з найкрасивішими краєвидами.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Бориспільські острови»

«Бориспільські острови» вважаються ландшафтно і флористично найбагатшими в Канівському водосховищі й утворюють найбільший заказник Київщини. З Лисої гори, що знаходиться на його території, відкривається неймовірний краєвид на:

 • острови із заплавними луками, де квітнуть червонокнижні орхідні рослини та півники;
 • прилеглу акваторію, де гніздяться десятки видів птахів;
 • вільхові та широколистяні ліси, що виникли на місцях колишніх сінокосів і пасовищ;
 • піщані бархани та найбільші дюни Київщини;
 • Дніпровські кручі;
 • та Спасо-Преображенський Храм на воді ХІХ ст — єдину будівлю, що залишилася від затопленого села Гусинці.

«Бориспільські острови»

вул. Дніпровська, с. Сошників

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Циблі

Село Циблі виникло на березі однойменної річки ще в XVII столітті, і довгий час тут селилися козаки. Щоправда, тоді воно знаходилося трохи нижче, ніж зараз. Сьогоднішні Циблі називають «новими», і виникли вони вже у 60-х роках, коли для створення Канівського водосховища старе село було затоплено. Від нього лишилося кладовище на пагорбі, з якого відкривається захоплююча панорама на прибережні болота, водосховище, зелені береги півострова Трахтемирів та руїни затопленої Іллінської церкви, зведеної в старих Циблях на початку ХХ століття.

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Дніпровські кручі: Ржищів, Витачів, Дівич-Гора

Дніпровськими кручами називають високі схили правого берега Дніпра. Колись на них народжувалася трипільська культура, виростали давньоруські городища, зводилися фортеці та оборонні вали, засновувалися річкові порти. Закономірно, що зараз вершини цих схилів слугують популярними оглядовими майданчиками. Ось деякі з найвідоміших:

 • Дівич-Гора в Трипіллі — найвища точка Обухівського району, що здіймається на 55 м над водами Дніпра. Вона є однією зі Священних гір Подніпров’я, адже в минулому слугувала стоянкою зарубинецької культури та язичницьким святилищем. Звідси відкриваються індустріальні пейзажі Українки з найпотужнішою в області ТЕС, краєвиди на історичне Трипілля та безкрайній Дніпро.
 • Витачів — одне з найстаріших сіл України, яке понад тисячоліття тому візантійський імператор називав найбільшим портом на Дніпрі. За найкращими панорамами вирушайте на гору Княжий Шпиль. Крім неймовірних видів на кручі, Дніпро та острови, тут вас ще чекає дерев’яна каплиця, споруджена за проєктом Тараса Шевченка, млин та атмосферна крафтова пекарня «Витач».
 • Іван-гора в Ржищеві — за часів Київської Русі тут знаходився літописний Іван-город, звідки князі на чолі з Ізяславом Мстиславичем вирушали в похід проти Юрія Долгорукого. На її вершині відкривається неймовірна панорама на Дніпро, зелені кручі, ландшафтний заказник «Бориспільські острови» та затоплену Спасо-Преображенську церкву.

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Оглядовий майданчик за котеджним містечком «Стожари»

Пагорб на околицях Обухова — ідеальне місце, щоб зустрічати захід сонця та милуватися краєвидами на урочище, по якому протікає річка Стугна, урбаністичними обрисами Трипілля, Українки та Києва, зеленими схилами пагорбів і Голосіївськими лісами, а також Нещерівським Преображенським чоловічим монастирем, що був заснований ще наприкінці XVIII століття.

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Лютіж

Село Лютіж відоме як центр розвитку зарубинецької та скіфської культури, а також важливий плацдарм часів Другої Світової війни. Воно розкинулося серед безкінечних лісів на березі Київського водосховища. Панорама з оглядового майданчика на північній околиці Лютіжа поєднує урвисті береги, вкриті високими соснами, безкрайню гладь Київського моря та піщані пляжі. Особливо прекрасно тут зустрічати схід сонця.

Лютіж

Лютіж, Київська область

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Вишгора

З оглядового майданчика на вершині пагорба княжого міста Вишгород можна годинами насолоджуватися неймовірними краєвидами на:

 • Київське море,
 • схили та урвища, де селилися скіфи й сармати та засновували городища середньовічні князі;
 • сучасний Вишгород та силуети Києва;
 • закинуту бобслейну трасу, яка вважалася однією з кращих у радянському союзі;
 • могутню дамбу Київського водосховища;
 • маяк, що височіє на косі ГАЕС.

Вишгора

Вишгород

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Планерна гора

Ще одне класне місце Київщини, щоб зустріти захід сонця і вчергове захопитися красою нашої області — Планерна гора в Ходосівці 157 м заввишки. Тут вас чекає калейдоскоп пейзажів на будь-який смак: київські висотки, котеджні містечка навколишніх сіл, північно-європейська архітектура аутлет-містечка «Мануфактура», Чернечі та Голосіївські ліси, навколишні яри й височини. А ще досить часто на фоні цих краєвидів можна побачити людей, що підкорюють небо на дельтапланах, парапланах та інших авіаконструкціях. Виглядає це дійсно захоплююче й романтично.

Планерна гора

Київська область

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Ревина гора

Пагорб над річкою Червона навпроти села Германівка був відомий ще за часів Київської Русі. Саме тут за літописами знаходилося стародавнє городище Германич. За легендами його засновником був сам князь Володимир Великий. Сьогодні про тисячолітню історію нагадують дванадцятиметровий пам’ятний хрест на вершині гори. Також тут знаходиться каплиця і альтанка Божої Матері Покрови, з якої відкривається чудова панорама навколишніх заплав і села Германівка. А поряд у вітряку можна відвідати Музей хліба.

Ревина гора

с. Германiвка

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Продовжуючи гастрономічну тему, пропонуємо поєднати мандрівки Київщиною із гастрономічними насолодами і обрати один із маршрутів «Дороги вина та смаку».

Васильківські Карпати

Ландшафтний парк «Васильківські Карпати» — неймовірне місце, куди обов’язково варто поїхати, щоби побачити унікальні ландшафти Київщини — балки зі степовою рослинністю, соснові гаї та широколисті ліси, каньйони та невисокі гори, вкриті ароматними травами й барвистими квітами. А ще в парку живе понад 30 видів різних птахів. «Васильківські Карпати» — топова локація для пікніків, фотосесій та єднання з природою.

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Гора Остриця

Гора розташована на території ландшафтного заказника «Копачівські схили», і є найвищою ділянкою правого берега річки Стугна. З її вершини, яку ще називають «Шпиль», відкриваються неймовірні краєвиди на річку, Обухівські ліси, лучно-степові схили з невеликими терасами та навколишні села.

Гора Остриця

Копачів, Київська обл.

Маршрут Google Маршрут
Поділитись
На карті

Відвідавши всі ці місця, розумієш наскільки багата, різноманітна і красива наша область. Бажаємо вам переконатися в цьому на власні очі.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn