UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
НД 04 чер 09:00-17:00

Адреса

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини вул. Літописна, 61, Переяслав

Телефон

Call

(045) 675-56-41

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

На виставці представлено приватну колекцію Віктора Ткаченка – доктора історичних наук, етнографа, дослідника тематики писанкарства. За свідченням власника, зібрання формувалось протягом 20-ти років і на сьогодні складає близько 100 одиниць. Регіонально репрезентує писанки Київщини, Західного Поділля, Луганщини, Харківщини, Гуцульщини. В колекції знаходяться авторські роботи Ігоря Боднаря, Лесі Турукіної, Ольги Стрілець, Оксани Білоус, Капітоліни Шевченко, Марії Гринюк, Олени Кравчинської, Зої Сташук, Лесі Токарської, Тіни Момот, Ольги Реведжук, Бориса Гомоюнова, Інни Форостюк, Світлани Зелінської, Віктора Ткаченка.

Завітавши на виставку Ви матимете змогу ознайомитися з різними техніками та технологіями виготовлення великоднього яйця, що нині побутують в Україні: восковим розписом, мальованками, травленням, травленням білим по білому, розписом кольоровим воском, оздобленням бісером (восковка), писанками виготовленими з кераміки та природного каменю.

Писанка – відомий на весь світ національний символ України, що концентрує в собі сакрально-міфологічну, оберегову та мистецьку складову й сягає своїм корінням ще в дохристиянську минувшину. Вважали, що її орнамент несе у собі втаємничені знання-послання з минулого, де кожен образ має своє значення, а певна сукупність знаків творить її зміст, який можна прочитати.

Отож, запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та особисто доторкнутись до сакрального світу наших предків.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn