Чорнобильська АЕС діяла з 1977 по 2000 роки. 26 квітня 1986 року на 4 енергоблоці сталася аварія, що призвела до руйнування реактору та забрудненнення навколишніх територій радіоактивними речовинами. На момент аварії ЧАЕС була третьої в світі за потужністю, поступаючись тільки Японії та Франції.
Після аварії 1,2 та 3 енергоблоки були перезапущені, а над руїнами 4 реактору побудовано захистну споруду "Укриття" (так званий Саркофаг). В 2016 році над нею було встановлено вже нову конструкцію - новий безпечний конфайнмент, що отримав неофіційну назву "Арка".
Завдяки зусиллям сотень тисяч ліквідаторів та подальшим роботам з дезактивації територій, сьогодні рівень радіації на оглядовому майданчику біля Арки, на відстані близько 270 м від місця аварії, в 2-3 рази нижчий, ніж на борту літака. Сотні тисяч туристів з усього світу щорічно відвідують Чорнобильску АЕС, як один з найвидатніших об'єктів XX століття, що змінив хід світової історії.
Сьогодні ЧАЕС є унакальною пам'яткою світового значення, меморіалом перемоги людства над невидимим ворогом - радіацією - та місцем шани ліквідаторів, завдяки подвигу яких її було зупинено, а світ - врятовано.
Побачити чорнобильску атомну електростанцию можна як ззовні, так і потрапити на екскурсію всередину. Об'їхати навколо кожного з блоків АЕС, побачити пожежну частину, з якої прибули перші наряди пожежників, недобудовану третю чергу АЕС, градирні, "залізний ліс" та погодувати риб в каналі поруч із станцією. Тур всередину ЧАЕС дає можливість дізнатися, як влаштована атомна електростанція, постояти на "п'ятаку" реактора третього енергоблоку, відвідати пульт управління блоку, поспілкуватися зі спеціалістами та навіть на власні очі побачити оператоську кімнату четвертого енергоблоку.
553 м. Чорнобиль
993 м. Чорнобильська зона відчуження
1,35 km. Прип’ять
3,06 km.
(044) 223-19-86
Музей Техніки під відкритим небом
3,17 km. Чорнобильська зона відчуження
3,27 km. м. Прип'ять
4,60 km. Чорнобильська зона відчуження
7,59 km.
9,46 km. Чорнобильська зона відчуження
9,84 km.
(044) 221-19-86