ДОТ № 182 знаходиться на південній окраїні Чабанів, на краю поля поряд з дорогою та лісосмугою. Він був споруджений між першою та другою лініями оборони Київського укріпленого району і належав до 7-го батальйонного району оборони. Його завданням було, разом з дотами № 157 та 158, перешкоджати виходу супротивника з лісу та заліснених балок південніше Чабанів на рівнину навколо селища.
ДОТ № 182 є кулеметним капоніром для ведення флангового вогню. Має клас стійкості «М2» (тобто, розрахований на влучення 152-міліметрового снаряду). Це одноповерхова залізобетонна споруда з одним казематом і двома амбразурами для кулеметів. З них можна було обстрілювати напрямки на схід і на захід.Сектор обстрілу амбразур сягав 65 градусів, що є найбільшим серед капонірів цього типу в КиУРі.
ДОТ має два орільйони — довгі бетонні виступи, що захищають амбразури від обстрілу з тих напрямків, які з самих амбразур не прострілюються. Також орільйони утримують земляний насип, що вкриває ДОТ із фронтального боку, в даному разі південного. Стіни та стеля ДОТа, крім тильної стіни, зсередини обладнані противідкольним покриттям для захисту гарнізону від враження уламками бетону. Тильна стіна обладнана лише вмурованою металевою сіткою. Амбразурні вузли (пристосування для закриття амбразур) належать до типу П-30, тобто зразка 1930 року. Праворуч від кожної амбразури у стіні є ніша, куди заходила коробка з кулеметною стрічкою при стрільбі у ліву частину сектору обстрілу. На даху ДОТа збереглися труба перископа та труба виводу антени. Над вхідним тамбуром у даху є квадратний отвір. Такі отвори слугували для буріння водозабірних свердловин і монтажу їх обладнання, тому що для охолодження кулеметів було потрібно багато води.
На даху ДОТа № 182 є унікальна деталь — кулеметний майданчик з бруствером для ближньої оборони. Це єдиний серед приблизно 3000 ДОТів, збудованих у СРСР у 1930-х роках, що має таку особливість. Майданчик пристосований для кулемета на колісному станку, що міг стріляти на південь, у бік лісу. Амбразурам ДОТа цей напрямок недоступний, і сусідні вогневі точки також не могли прикрити цей ДОТ від супротивника на півдні. У стіні ДОТа під майданчиком є ніша, куди можна було складати настил, на якому розташовувався кулеметник.