Древній Київ у Князівстві Київська Русь – це повномасштабне середньовічне місто Древній Київ V-ХІІІ ст., столиця величної держави Київська Русь. Розташований у Київській області, Обухівському районі, селі Копачів.
Саме Древній Київ являється точкою відліку східноєвропейської цивілізації. Адже щоб зрозуміти Західну Європу, необхідно зрозуміти Древній Рим, а щоб зрозуміти Східну Європу - треба зрозуміти та побачити Древній Київ. Саме він за своєю величчю та впливом на людство стоїть в одному ряду з такими з величними стародавніми містами світу, як: Вавилон, Єрусалим, Рим, Константинополь.
Древній Київ у «Парку Київська Русь» є енергетичним центром України. Якщо провести уявні лінії між чотирма українськими святинями: від Києво-Печерської Лаври на півночі до Свято-Миколаївського храму в селі Кулевча Одеської області на півдні, і від Почаївської Лаври за заході до Свято-Софіївської церкви в Харкові на сході – то «Парк Київська Русь» опиниться в точці перетину цих ліній.
З різних куточків України та всього світу сюди щороку з'їжджаються тисячі людей для того, щоб оздоровити душу і тіло. Багато людей, що побували в Парку, відзначають, що відчувають на його території особливу неповторну енергетику, яка може зрівнятися тільки з енергетикою найсвятіших місць країни. Гості кажуть, що в «Парку Київська Русь» вони заряджаються енергією, оптимізмом, забувають про хвороби і наповнюються молодістю.
І що найцікавіше, містика «Парку Київська Русь» на цьому не закінчується. Тут з давніх часів лежить камінь Велеса – святилище одного з головних слов'янських богів. У стародавні часи люди приходили до цього каменю, як зараз ходять до церкви, щоб попросити для себе і своїх близьких здоров'я, удачі в справах, в подорожах. Якщо покласти руки на камінь Велеса і подумки звернутися зі схожими проханнями, то і зараз можна переконатися в його силі.
Ще один прояв древніх знань, з яким ви зіштовхнетеся в «Парку Київська Русь» – це розмова з рунами. Волхвиня попросить вас витягнути з мішечка одну з рун і розповість по ній, що вас чекає в недалекому майбутньому, або як краще вчинити в ситуації, що склалася. Приїжджайте в Древній Київ і відчуєте енергетику і містику цього дивного місця!
На гостей Древнього Києва щодня чекає справжня подорож у часі на 1000 років назад та можливість побачити ансамбль шедеврів дерев’яного зодчества та середньовічної архітектури.
Генеральний план Древнього Києва V-XIII століть розроблений колективом Князівства спільно з провідними фахівцями в галузі історії, архітектури, етнографії та культурології з різних країн на основі наукових знань та погоджений Національною академією наук України.
Вчені, які беруть участь у реалізації проекту Древній Київ у Князівстві Київська Русь, – це найвидатніші дослідники Національної академії наук України та наукових установ інших країн, які вивчають археологію, історію, архітектуру Древнього Києва та епохи Київської Русі. Науковий керівник проекту – Гліб Юрійович Івакін, заступник директора Інституту археології Національної академії наук України.
Проект визнаний і підтримується як національними, так і міжнародними організаціями: Парламентською Асамблеєю Ради Європи, Верховною Радою України, Міністерством культури України, Національною академією наук України, Київською міською державною адміністрацією, Київською обласною державною адміністрацією, науковими інститутами, посольствами іноземних держав в Україні, державними установами України та інших країн Європи.
Головна мета проекту – розширення картини світу всього людства про значення, роль і вплив Древнього Києва, Київської Русі, України та всієї Східної Європи на формування і розвиток цивілізації в минулому, сьогоденні і майбутньому.
Територія Князівства Київська Русь - понад 20 гектарів, на якій знаходяться будівлі V-XIII століть, які існували в межах кордонів Дитинця Києва, а також Передмістя (Передгороддя, Посаду).
Відвідувачі сьогодні можуть побачити контур Києва Х століття, обнесений по периметру оборонними спорудами, загальна висота яких сягає 15 м.
Оборонний комплекс – це шедевр середньовічної архітектури, який складається з:
Крім того, на гостей з усього світу чекають кращі зразки середньовічного містобудування:
Тут діють експозиції облогової техніки, середньовічного суднобудування з унікальним експонатом – лодією "Князь Володимир" IX-XI століть, середньовічного катування. Працюють музеї історичних костюмів і обладунків V-XIII століть, музичних інструментів, дерев'яного зодчества.
На території Дитинця Києва також будуть відтворені та реконструйовані:
Гордістю Древнього Києва є Перший живий музей коней історичних порід. Тут зібрані більше 20 порід коней, чиї предки були відомі тисячі років тому і зіграли вирішальну роль у розвитку конярства в світі. Серед них ахалтекінці – коні Александра Македонського, Чингісхана, Дарія Великого та інших великих полководців; арабські скакуни, витривалістю і швидкістю яких захоплювався цар Соломон; булонського коні, які ведуть свій родовід ще з часів Античного Риму; елегантні й темпераментні коні андалузької породи, на яких іспанські королі виїжджали на паради, а конкістадори підкорювали Новий Світ. Відвідувачі можуть милуватися екстер'єром перлин королівських стаєнь – фризів, лицарських брабансонів, ковбойських квотерхорсів і багатьох інших коней.
Круглий рік щовихідних та у святкові дні на гостей Древнього Києва чекають «хліб та видовища»: шоу-програми, культурно-історичні фестивалі, кінно-трюкові шоу, міжнародні чемпіонати з древніх бойових мистецтв. Князівство Київська Русь є єдиним у своєму роді майданчиком, де в достовірному історичному антуражі відтворюються масштабні історичні баталії, проводяться видовищні чемпіонати з середньовічного бою, турніри піших і кінних лучників, демонструється обмундирування середньовічних воїнів, а також відтворюється культура, побут і атмосфера Київської Русі.
Древній Київ пропонує гостям смачні страви середньовічної та української національної кухні. М'ясо та овочі готуються княжими кухарями на відкритому вогні за стародавніми рецептами. Посмакувати стравами можна в альтанках, а також у Княжій корчмі. У Питній «25 рун» можна спробувати різноманітні натуральні напої та настоянки.
Князівство Київська Русь пропонує безліч розваг для гостей. Тут можна здійснити прогулянку верхи на породистих конях і в елітних екіпажах, політати на канатному спуску «Політайло» та на швидкісній гірці «Змій Горинич», випробувати свою влучність у стрільбі з лука або метанні ножів, сокир і списів, власноруч викарбувати монету на княжому монетному дворі, зробити виріб з глини, взяти участь у запальних іграх і забавах, відвідати майстер-класи народних умільців, а також влаштувати колоритну фотосесію в історичних костюмах. Відпочити від галасу сучасного життя також можна на Лісовому озері.
Традиційною кульмінацією свят у Парку є насичена нічна програма з вогняними шоу, стрільбою з требуше палаючими ядрами, а також фантастичними феєрверками.
Для тих, хто бажає продовжити відпочинок, є можливість залишитися на ночівлю в будинку готельного типу «4 кімнати», кімнатах середньовічного антуражу, в хостелі чи кемпінгу.
Древній Київ у "Парку Київська Русь", безумовно, є ідеальним місцем для проведення корпоративних свят, весіль, сімейних урочистостей. Адже він унікальний за масштабами і можливостями, володіє багатим досвідом проведення фестивалів, театралізованих дійств, змагань, виставок, ярмарків і масових народних гулянь.
У Древній Київ добре приїхати сім'єю, компанією, поодинці. Це не запорошений музей, а живе місто, це інший світ. Тут ви отримаєте практичний історичний досвід – не тільки знання, а й відчуття безпосередньої участі у цих заходах. Ви зможете "доторкнутись до історії" – почути скрип коліс возів, звуки бою, приміряти шолом і кольчугу, сісти в сідло бойового коня і вистрілити на скаку з лука, вловити запахи гончарної глини і дерев'яних будівель. Вас чекають власні історичні відкриття.
Включіть свою генетичну пам'ять і відчуйте, що означає особисто для вас бути частиною Древнього Києва – джерела культури та державності України зокрема і країн Східної Європи в цілому, колиски однієї із древніх світових цивілізацій, які відіграли найважливішу роль в розвитку людства.