Адреса
вул. Лугова, Володарка
В соцмережах
Парк розміщений на річці Рось. З цією дивовижною акваторією ми вже зустрічались на схилах Палієвої гори. Площа парку складає 1,6 гектари. Ще один гектар поруч відведений під місцевий зоопарк.
На території парку висаджено близько 3,5 тисяч різноманітних дерев, кущів і квітів. Звичайно тут багато сакур. Це дерево неймовірно красиве в період свого цвітіння, але впіймати момент краси напрочуд важко. Сакура цвіте дуже швидко і кожного року в різний час, в залежності від погодних умов.
В парку окрім живих сакур є також штучні. Тобто, коли б ви не приїхали, ви завжди зможете побачите як виглядає сакура в період свого цвітіння.
Особливістю парку є велика кількість цікавих інсталяцій. Про деякі з них я вам розповім, інші ви зможете побачити на власні очі, коли завітаєте сюди. Відразу скажу, подивитись тут дійсно є на що. Більшість споруд збудовані у східному стилі, з характерними пагодами, які так притягують погляд своєю незвичністю.
Власником парку являється Микола Каплун, який розповідає, що сам займався дизайном парку, вів контроль будівельних робіт і загалом намагався зробити унікальне місце для відпочинку людей.
З першого погляду на вхідні ворота до парку розумієш, що за ними тебе чекає справжнє диво у східному стилі.
Відразу нам відкриваються дивовижні елементи: лавки з неймовірним різьбленням. Біля лавки можна затриматись надовго, розглядаючи всі її принади. Поруч розміщена ще одна подібна лавка, але вже з іншими особливостями, які ми розкривати не будемо.
Трохи далі зустрічаємо стилізований навіс для відпочинку с горилами на даху. Поруч розміщені фонтани, гойдалки і безліч дерев. Пам’ятайте, що ходити можна лише по стежках, виходити на газон заборонено.
Взагалі в парку «Острів Сакури» дуже багато маленьких дрібничок, які привертають увагу. Це жабенята, кролики, їжачки, зайчики, мавпочки та інші звірята. Розважаючись, ви можете перевірити свою спостережливість. Наприклад, на даху цього східного навісу я знайшов чотири горили. Деяких з них видно лише з якогось одного ракурсу, тому щоб підрахувати усіх – треба добре побігати навколо споруди.
Ліворуч від входу стежка йде до будівлі адміністрації та невеличкого садочку.
З іншого боку не можна пропустити мимо очей одну з гілок річки Рось, що оминає острів Сакури, тут плавають лебеді, гуси і качки, а в прибережній зоні можна помилуватись квітами.
Перейшовши на сам острів зустрічаємо залишки справжнього чудовиська. Насправді це лише імітація останків Левіафана, але задум цікавий і вражаючий.
Тихенько пройшовши поряд з чудовиськом потрапляємо в прохолодне місце, яке рятує в люту спеку завдяки водоспаду особливої форми. Тут, окрім квітів і гармонійно розташованих елементів ландшафтного дизайну розглядаємо так званий «Цілющий водоспад». Хто вирішив, що він «цілющий» невідомо, але табличка поруч красномовна.
Тут справді можна залишитись надовго, можливо водоспад називають цілющим, тому що він рятує від теплового удару? Довкола безліч місць, де можна притулитись і зробити цікаву і незабутню світлину.
А компанію вашим фотографіям складуть безпечні жабенята, що підтримують кам’яні лавки або просто відпочивають у басейні.
Намилувались потоками води, йдемо далі. На нас чекає Пантікапей. До чого тут давньогрецьке місто в парку, де основною темою йде східна тематика, сакури і будівлі з пагодами? Мені не відомо, може хтось із читачів підкаже в коментарях.
У верхній частині гроту, де розміщена зона відпочинку, відкривається дивовижний вид на весь парк. Тут можна розгледіти кожен куточок «Острова Сакури».
1,74 km. вул. Миру, Володарка
(063) 867-41-26
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в Пархомівці
9,36 km. с. Пархомівка
(044) 695-72-62