UaEn

Адреса

пл. Соборна, 4

Години роботи

Зачинено Години роботи

В соцмережах

Про місце

Білоцерківський краєзнавчий музей знаходиться у м. Біла Церква, розташований на історичному місці – Замкова гора.

Музей засновано у січні 1924 року як Окружний музей старожитностей, і розташовувався у Зимовому палаці графів Браницьких.

Основою музею стали: частина власної колекції Дроздова Степана Леонтійовича – організатора та першого директора музею, Болсуновського Карла Васильовича – члена Всеросійського товариства археологів, чиновника Сквирського земства та Дзбановського Петра Максимовича – священника з села Тараща. Будучи видатними фахівцями з археології, нумізматики, етнографії, вони передали новоствореному музею частину предметів зі своїх приватних колекцій. Відкриття експозиції музею відбулося на початку квітня 1925 р. Того ж року, 26 жовтня була затверджена нова назва музею – Білоцерківський окружний археолого-етнографічний музей. У травні 1926 р. музею було передано колишній будинок ксьондза на Замковій горі.

У 1930-ті роки з фондів музею були вилучені значні культурні цінності. Напередодні Другої світової війни фонди мали біля 10 тисяч експонатів, а наукова бібліотека – 7 тис. книжок.

У роки окупації міста Білої Церкви німецькими загарбниками музей не був евакуйований. Під час військових дій музейна колекція була значно пограбована.

Після визволення міста від окупантів, з другого півріччя 1944 року, у музеї була розгорнута нова експозиція, стали поповнюватися фонди.

У 1976 році розпочалось будівництво нової будівлі краєзнавчого музею, а 7 жовтня 1983 року відкрилася нова експозиція.

Сьогодні музей має 22 виставкові зали, конференц-залу на 80 та кінозал на 100 місць. Унікальна за своєю будовою експозиція базується на матеріалах, зібраних у районах південної Київщини і представлена розділами природи, археології, історії, етнографії. Фонди нараховують понад 96 тисяч предметів. У музеї зберігається багата археологічна, етнографічна, нумізматична колекція. Широко представлена колекція письмових і фотодокументів, серед них – стародруки XVI–XIX ст. Багата збірка предметів козацької доби. Художнє зібрання має цінні живописні полотна ХVІІ–ХІХ ст. та твори сучасних художників нашого міста.

Білоцерківський краєзнавчий музей є потужним науково-методичним центром Правобережної Київщини, осередком культури і краєзнавства. На базі музею проводяться краєзнавчі читання, науково-практичні конференції різного рівня, присвячені визначним подіям історії та сучасності, друкуються їх матеріали. Традиційними є в музеї творчі зустрічі, тематичні вечори, художні виставки, виставки декоративно-ужиткового мистецтва майстер-класи.

З 1996 р. в Білоцерківському краєзнавчому музеї започатковано випуск науково-популярного історичного видання – щорічника “Юр’ївський літопис”.

Білоцерківський краєзнавчий музей – єдиний музей України, який має свій прапор і герб, створений у 2004 році до 80-річчя музею.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Білоцерківський краєзнавчий музей

Пам'ятники

Білоцерківський скіф

16 м. м. Біла Церква

Пам'ятники

Змієві вали

26 м. м. Біла Церква

Пам'ятки будівництва і архітектури

Замкова гора

36 м. Замкова гора, вулиця Дружби, 4, Біла Церква

Церкви, костели, монастирі
Пам'ятники

Ключ Ярослава

76 м. м. Біла Церква

Пам'ятники

Скаут Слабченка

84 м. м. Біла Церква

Замки, палаци, маєтки

Зимовий палац Браницьких

121 м. бул. Олександрійський, 7

Пам'ятники

"Молот" Максим Залізняк

230 м. м. Біла Церква

Пам'ятники

"Голка" Микита Швачка

233 м. м. Біла Церква

Пам'ятники

Золото Мазепи

442 м. м. Біла Церква

UaEn