UaEn

Адреса

Біла Церква

Телефон

Call

(045) 634-05-51

В соцмережах

Про місце

Дендропарк «Олександрія» Національної академії наук України є найстарішим не тільки на території нашої держави, але й в усій Європі. Він був створений на березі річки Рось ще в 1788 році. На той час місцевими землями володів граф Франциск Ксаверій Браницький. Він подарував маєток у Білій Церкві своїй дружині Олександрі. І саме вона, надихнувшись європейськими парками, вирішила створити власний навколо родинної резиденції.

«Олександрія» зберегла головні ландшафтні композиції і сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX століття. В основі парку лежить природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами.

Однією з найоригінальніших є каприз «Руїни», з нижнього ярусу якого б’є водоспад. Каприз зберігся з XVIII століття і із самого початку був виконаний у вигляді зруйнованого замку, щоби нагадувати про плинність часу. Неподалік розташована ще одна архітектурна пам’ятка XVIII століття — класицистична колонада «Луна», названа так за свою унікальну акустику. Колонада сягає понад 38 метрів у довжину, але, стоячи на різних її кінцях, можна почути навіть шепіт одне одного. Парк поєднав архітектуру різних культур і континентів. Тільки тут можна від грецького амфітеатру — колонади — через Китайський міст перейти до Турецького будиночка. В оздобленні останнього використані мармурові плити з давньої фортеці в місті Варна. Неподалік від головного входу гостей зустрічає павільйон «Ротонда», присвячений князю Потьомкіну з розкішним декоративним ліпленням.

На найвищій точці парку — Палієвій горі — збереглися залишки козацьких укріплень початку 18 століття. Про козацьке минуле цих земель нагадує і кам’яна вежа з тематичними барельєфами.

На території в понад 400 га в «Олександрії» росте біля 2500 видів, різновидностей та форм рослин. У північній частині дендропарку, у саду «Мур» збереглася низка цінних сортів плодових та ягідних рослин, які на той час були досить рідкісними в Україні. А зараз тут відновлюють та доповнюють насадження і облаштували дегустаційний зал, де можна спробувати та придбати екологічно чисті фрукти та ягоди, вирощені в найбільшому дендропарку України.

 

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Дендрологічний парк «Олександрія»

Пам'ятники

Театральні маски

3,82 km. м. Біла Церква

Замки, палаци, маєтки

Зимовий палац Браницьких

3,83 km. бул. Олександрійський, 7

Пам'ятники

Скаут Слабченка

3,85 km. м. Біла Церква

Пам'ятники

"Молот" Максим Залізняк

3,88 km. м. Біла Церква

Пам'ятники

Ключ Ярослава

3,89 km. м. Біла Церква

Пам'ятники

"Голка" Микита Швачка

3,90 km. м. Біла Церква

Пам'ятники

Бронепотяг Петлюри

3,91 km. м. Біла Церква

Музеї

Білоцерківський краєзнавчий музей

3,92 km. пл. Соборна, 4

(096) 977-09-71

Пам'ятники

Білоцерківський скіф

3,93 km. м. Біла Церква

UaEn