Адреса

Дендропарк «Олександрія», м. Біла Церква — 13, Київська обл.

Години роботи

Зачинено Години роботи

Про місце

Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України розміщено на околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і має територію 400 га. Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.

Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами — павільйонами, альтанками, колонадами та містками виконаними в романтичному стилі. Колекція парку налічує близько 2500 видів, різновидностей та форм рослин.

«Олександрія» — зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму. Туристів, які вперше відвідують парк, вражають могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, художнє поєднання відкритих та закритих просторів і дальніх перспектив. Розташований на лівому березі річки Рось парк, ніби виростає з води, віддзеркалюючись на поверхні ставків, милується грою світла та тіні.

Пам’ятки архітектури: Головний вхід до парку, побудований в класичному стилі; павільйон — Ротонда ; „Руїни»; Колонада «Луна»; Китайській місток; скульптура Меркурія, Діани, Аполлона; джерело «Лев»; Палієва гора — пам’ятний знак Семену Палію, та багато ін. На території парку знаходиться 11 ставків.

Історія парку тісно пов’язана з історією Білої Церкви. «Олександрію» у різні роки відвідували Г.Р. Державін, О.С. Пушкін, Т.Г. Шевченко, Адам Міцкевич та сотні інших видатних людей минулих століть.

Відвідавши колекційну ділянку «Сад Мур» дендропарку «Олександрія» ви ознайомитеся з історією плодівництва на Україні в ХІХ-ХХ ст. та дендропарку «Олександрія». Вам буде представлено сучасні та історичні сорти плодових та ягідних культур. На ділянці «Сад Мур» є формовий сад, який включає різні штучні форми плодових дерев. На заключному етапі екскурсії відвідувачам буде представлена можливість для дегустації плодових та ягідних культур. Замовити екскурсію по саду можна в музеї парку (екскурсійне бюро).

На території дендрологічного парку «Олександрія» в 1962 році засновано музей, в якому експонуються 15 скульптур з білого мармуру, роботи відомих італійських майстрів.

Пішохідна прогулянка по парку надасть вам незрівнянної насолоди, єднання з природою, її красою та силою.
На території парку працюють пункти громадського харчування.

Доступно для людей у візках
Доступно для людей з вадами зору
Доступно для людей з вадами слуху
Доступно для немовлят у візках
Екологічний
Культурно-пізнавальний
Історичний
Сімейний
Дитячий

Відгуки 4

Богдан Ганаба

27.11.2019
Чудовой парк для прогулянки в вихідний. Прекрасна природа і цікаві місця. Людей немало, але де їх зараз мало... Повітря просто нектар. Особливо відчуваєш різницю коли тільки заходиш і ще більше як виходиш з парку. Одразу розумієш, як же ми загижуємо планету.
Інформація взята з google.com

Svitlana Sydoruk

21.11.2019
Дуже гарне, пейзажне місце. Буде де погуляти на весь день) Деякі куточки ще потребують вдосконалення але думаю все попереду
Інформація взята з google.com

Olya Yurchuk

03.11.2019
Чудовий парк. Неоціненна спадщина для людства.Одне побажання до керівництва дендропарку : встановіть більше вказівників та інформаційних стендів для орієнтування та переміщення відвідувачів по парку.
Інформація взята з google.com

Elena Fastovskaya

29.10.2019
Найбільший та найстаріший парк в Європі. Вхідний квиток для дорослих-25 грн, для дітей - 10. В парку є музей, де зберегаються мармурові скульптури, що стояли у палаці Браницьких. Щоб замовити екскусію, варто зателефонувати заздалегідь +380 (4563) 4 05 47. Майже скрізь можна проїхати з коляскою та на інвалідному візку.
Інформація взята з google.com

Поруч з Дендропарк «Олександрія»

Музей

Музей парку "Олександрія"

505 м. Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

(045) 634-05-47

Рекреаційний об’єкт

Канатний парк «RunCord»

945 м. Сквирське шосе, Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

(066) 604-74-04

Заказник

Палієва гора

1,28 km. Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

Пам'ятник

Пам'ятник Скорботній матері

1,43 km. вулиця В'ячеслава Чорновола, 11, Біла Церква

Історичне місце

Склади Браницьких

2,48 km. Біла Церква, Київська обл.

Пам'ятник

Пам'ятник Петрові Запорожцю

2,66 km. бульвар Олександрійський, Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

Історичне місце

Поштова станція (1825-1833)

3,26 km. Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

(045) 639-13-51

Музей

Квартира-музей Ходака Максима

3,44 km. вулиця Академіка Линника, 15, Біла Церква, Київська обл., Україна, 09100

(098) 445-62-38

Музей

Музей електрозв'язку

3,51 km. бульвар Олександрійський, 23/1, Біла Церква, Київська обл., 09100

(045) 635-29-55

Театр

Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К.Саксаганського

3,65 km. Клубний провулок, 1, Біла Церква, Київська обл.

(050) 328-66-11

©2019 Київська обласна державна адміністрація