UaEn

Address

Bila Tserkva

About the place

Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України розміщено на околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і має територію 400 га. Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.

Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами — павільйонами, альтанками, колонадами та містками виконаними в романтичному стилі. Колекція парку налічує близько 2500 видів, різновидностей та форм рослин.

«Олександрія» — зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму. Туристів, які вперше відвідують парк, вражають могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, художнє поєднання відкритих та закритих просторів і дальніх перспектив. Розташований на лівому березі річки Рось парк, ніби виростає з води, віддзеркалюючись на поверхні ставків, милується грою світла та тіні.

Пам’ятки архітектури:
- головний вхід до парку, побудований в класичному стилі;
- павільйон — Ротонда ;
- архітектурна споруда "Руїни";
- колонада «Луна»;
- Китайській місток;
- скульптура Меркурія, Діани, Аполлона;
- джерело «Лев»;
- Палієва гора — пам’ятний знак Семену Палію, та багато ін.

На території парку знаходиться 11 ставків.

Історія парку тісно пов’язана з історією Білої Церкви. «Олександрію» у різні роки відвідували Г.Р. Державін, О.С. Пушкін, Т.Г. Шевченко, Адам Міцкевич та сотні інших видатних людей минулих століть.

Відвідавши колекційну ділянку «Сад Мур» дендропарку «Олександрія» ви ознайомитеся з історією плодівництва на Україні в ХІХ-ХХ ст. та дендропарку «Олександрія». Вам буде представлено сучасні та історичні сорти плодових та ягідних культур. На ділянці «Сад Мур» є формовий сад, який включає різні штучні форми плодових дерев. На заключному етапі екскурсії відвідувачам буде представлена можливість для дегустації плодових та ягідних культур. Замовити екскурсію по саду можна в музеї парку (екскурсійне бюро).

На території дендрологічного парку «Олександрія» в 1962 році засновано музей, в якому експонуються 15 скульптур з білого мармуру, роботи відомих італійських майстрів.

Пішохідна прогулянка по парку надасть вам незрівнянної насолоди, єднання з природою, її красою та силою. На території парку працюють пункти громадського харчування.

Review Organizer reviews 0

No review

Next to Arboretum Oleksandriia

Monuments

3,82 km.

Castles, palaces, manors

Branicki Winter Palace

3,83 km. 7 Alexandria Boulevard

Monuments

3,85 km.

Monuments

3,88 km.

Monuments

3,89 km.

Monuments

3,90 km.

Monuments

3,91 km.

Monuments

3,93 km.

Monuments

3,94 km.

Sights of architecture

Castle Hill

3,95 km. Castle Hill, 4 Druzhby St, Bila Tserkva

UaEn