UaEn

Адреса

вул. Катерини Білокур, 72, с. Богданівка

Години роботи

Зачинено Години роботи

В соцмережах

Про місце

Меморіальний музей-садиба народної художниці України Катерини Василівни Білокур, де весь свій вік прожила самобутня майстриня, знаходиться у с.Богданівка. Це чарівний куточок на Загреблі, де 7 грудня 1900 року Катерина Білокур побачила світ, де ступала перші кроки по землі. Батьківській хаті судилося стати знаною багатьом відвідувачам з різних країн світу. Капітально відремонтована, вона стала музеєм, відкриття якого відбулося 26 листопада 1977 року.

Тут звікувала свій вік невтомна художниця, тут народжувалася краса її живописних шедеврів. Самотужки Катря навчилася читати й писати, самотужки пізнавала таємниці малярської творчості. Садиба художниці. Від дороги плетений тин, - такий же, як був за життя Катерини Василівни, валет-берест широко віття розкинув. Коло хвіртки – стела з палірованого граніту, на ній слова, звернені до людей: ”Вклонімося землі, де жила й працювала Катерина Білокур. Звідси, з селянської хати, рушила у великі світи творчість народної художниці, пішла до людей її малярська праця. Бережімо святиню!”

Ця садиба освячена геніальною жінкою, тут минуло її життя, тут задуми художниці втілювалися в чарівні картини й малюнки. Тут вона міркувала, походжаючи садом, линула думкою далеко, до тих музеїв, де її картини збирають коло себе зачарованих відвідувачів. Богданівський меморіал включає в себе хату-музей та садибу з деревами-сучасниками художниці, де встановлено прекрасну паркову скульптуру Катерини Білокур на повний зріст. Створив її і подарував землякам племінник художниці Іван Білокур.

Інтер'єр відтворений у тому вигляді, який був за життя художниці: велика кімната (її називали хатиною), майстерня художниці, спальня, кухня та ін. Стоять на лаві натягнуті на підрамники заґрунтовані і затоновані полотна, які так і не дочекалися доторку пензля. На мольберті – розпочата, але не закінчена картина. В музеї-садибі – картини й малюнки, виконані олійними фарбами та олівцем: ”У Богданівці, за греблею”, ”Портрет жінки в зеленому корсеті”, ”Птахи”, ”Краєвид з річкою” та інші.

Про життєвий і творчий шлях Білокур розповідають фотографії, уривки з листів, висловлювань письменників М.П.Бажана, О.Т.Гончара. Своєрідним експозиційним заповітом заспівом до Богданівського музею стали слова Олеся Гончара, вимережані рукою Ганни Самарської, учениці Катерини Білокур, нині народного художника України: ”Твори К.Білокур назавжди увійшли в золотий фонд української культури. Вони з тих багатств, що їх Україна вносить до скарбниці мистецтва світового”. Пензлю Г.Самарської належать чудові розписи печей, сіней. Експонуються її живописні роботи, а також твори художників М.Маловського, М.Донцова, М.Малинки, книги, подаровані відвідувачами, рушник, який вишили решетилівські майстрині.

У вашій пам'яті назавжди залишаться спомини про затишну оселю художниці Катерини Білокур, талановитої жінки. Тут народжувалися її шедеври, тут вона працювала і відпочивала, тут 9 червня 1961 року згасло її земне життя. На великій фотографії – усміхнена чарівна жінка, прощаючись бажає вам щастя, і ту ласкаву усмішку ви понесете з собою в серці.

Відгуки Відгуки про організатора 11

Людмила С

Людмила С

02.10.2021
Таких екскурсоводів як Ольга Олександрівна я ще не зустрічала і, мабуть, більше не зустріну. Я вагалася чи йти взагалі в цей музей. Та мені так сподобалося, що я б цілий день слухала. Розповідь зачепила до сліз і не тільки мене. А чудовий настрій тримався до пізнього вечора. Їдьте на екскурсію, ви її запам'ятаєте на все життя!
Інформація взята з google.com
Анна Куничик

Анна Куничик

12.09.2021
Дивовижне місце, дивовижна людина. Пишаюсь українським, пишаюсь Україною❤️
Інформація взята з google.com
Ірина Зібарова

Ірина Зібарова

06.09.2021
Чудове місце! Прекрасна людина - берегиня музею - хатини Катерини Білокур Ольга Михайлівна.
Інформація взята з google.com
Ольга Левченко

Ольга Левченко

04.09.2021
Неповторимая экскурсия с Ольгой Александровной. Море эмоций и впечатлений. Рекомендую
Інформація взята з google.com
IGOR KLIMENKO

IGOR KLIMENKO

02.09.2021
Познание истории родного края, района, посёлка даёт возможность понять, кто мы есть, кто наши предки, что они нам завещали, лучше оценить прошлое, понять настоящее, заглянуть в будущее, помочь духовному возрождению народа. Способно помочь лучше понять собственные проблемы!
Інформація взята з google.com
Elena Kurstjens-Malashenko

Elena Kurstjens-Malashenko

29.08.2021
Дякую, що зберігається память про нашу Катерину. Дуже шкода, що за життя вона так і не отримала достойного визнання. Катерина неймовірної сили жінка! Вона отримала талант від Бога, який не в її силах було стримати. Вона як та кульбабка, що все одно проросла скрізь твердий асфальт. Шкода, дуже шкода, що за життя і випало стільки страждання. Не могла стримати сліз, коли була в її хаті.
Інформація взята з google.com
Екатерина Ганжа

Екатерина Ганжа

25.08.2021
Интересная история жизни великой украинской художницы.
Інформація взята з google.com
Dzvenyslava Matiyash

Dzvenyslava Matiyash

10.08.2021
Чудовий музей, хата у дуже гарному стані, екскурсоводи з любов'ю розповідають історію життя й творчості художниці. Дуже гарні враження.
Інформація взята з google.com
Anzhela Lupakova

Anzhela Lupakova

07.08.2021
Прекрасный музей, обязательно послушать пани Ольгу))
Інформація взята з google.com
Oleksandr Astrakhantsev

Oleksandr Astrakhantsev

02.06.2021
Must have location to visit. Special thanks to excursion guide in museum for their passion and pure understanding of the mission
Інформація взята з google.com
Elena Goncharuk

Elena Goncharuk

31.01.2021
The village Bogdanivka is a unique place where you can hear incredible story of life of the Ukrainian artist Kateryna Bilokur. She lived in the village all her life (1900-1961) and painted all her masterpieces in this house. The house survived to these days and works as a museum now. It's necessary to order a guided tour. The director of the museum Mrs. Oksana tell about the life of Kateryna Bilokur. When we listened to her, we felt the atmosphere of this place. It's really a unique place. Strongly recommended to visit!
Інформація взята з google.com

Поруч з Музей-садиба народної художниці України К. Білокур

UaEn