UaEn

Адреса

Бориспільський район, Яготинська ТГ, м. Яготин вул. Незалежності,114

Телефон

Call

(045) 755-56-03

Години роботи

Зачинено Години роботи

В соцмережах

Про місце

Яготин здавен відомий як середовище високої культури. В колишньому маєтку Розумовських – потім Рєпніних була велика бібліотека (30 тис томів), багатий архів, картинна галерея з унікальною колекцією творів західно-європейського мистецтва.З того часу Яготин став центром культурного життя. Містечко відвідували О. Капніст, В. Лукашевич, Є. Гребінка, В. Штернберг, Т. Шевченко, М. Гоголь, М.Маркевич та інші. Відомості про ці події зберігаються в Історичному музеї КЗ КОР «Яготинський історичний музей».

Історичний музей – ошатний будиночок під червоним дахом, розташований в центрі міста. Історія цього будинку розпочалась в ХІХ столітті, він був складовою частиною промислового містечка Розумовських-Рєпніних.

З 6 листопада 1960 року цей будинок став районним історико-краєзнавчим музеєм, в 1972році - відділом Переяслав-Хмельницького історичного музею, а з 1987 отримав статус державного. З 2007 року Історичний музей – КЗ КОР «Яготинський історичний музей».
Історичний музей ознайомить екскурсантів з історією Яготинщини, що представлена в 14 залах, які розподілені в історичній періодизації та демонструють пам’ятки матеріальної і духовної культури з найдавніших часів до сьогодення.

Науковий інтерес становить палеолітична колекція, що розміщена в першому залі. Вона складається з кісток мамонта та кам’яних знарядь праці, які були виявлені під час розкопок , проведених під керівництвом доктора історичних наук, археолога Шовкопляса І.Г. в с. Добраничівці 1952 року.

Археологія музею також представлена знахідками з епохи міді-бронзи (3 тис – 1 тис до н.е.).
Значну частину музейного зібрання складають експонати, що пов’язані з історією виникнення міста та заселення вільного степу Яготинського, про його колишніх власників та походження назви.

Не менш цікавий експозиційний розділ про останнього гетьмана Лівобережної України Розумовського К.Г., який з другої половини XVIII століття володів містом та навколишніми селами. Окремо представлені матеріали про князя Рєпніна М.Г. (генерал-губернатора Полтавської та Чернігівської губерній), його родину.

Особливої уваги заслуговує експозиція залу присвяченого перебуванню Шевченка Т.Г. в Яготині, де поет проживав майже 3 місяці. В цьому залі також представлені фотокопії з листів Шевченка Т.Г. до Варвари Миколаївни (дочки Репніна М.Г.). В листах поет писав: «Всі дні мого перебування колись в Яготині, є і будуть для мене рядом прекрасних спогадів».
Етнографічна колекція музею ознайомить з історією культури та побуту мешканців Яготинського краю періоду кінця ХІХ ст. - початку ХХ ст. Увазі відвідувачів представлені рушники, вишиті сорочки, килими, жіночий одяг, предмети домашнього вжитку з дерева, глини та соломи.

Не менш цікаві розділи, що знайомлять з життям жителів Яготинщини періоду 1905-1920 рр. Крім особистих речей, є оригінали плакатів 1918-1920 років та зразки зброї того часу. Зміна влади, колективізація, голодомор, репресії – усе це проходить перед очима відвідувачів.
Пам’ять про тих, хто захищав і визволяв нашу країну в роки Другої світової війни зберігається в двох залах музею. Тут представлена портретна галерея Героїв, документи, нагороди, особисті речі ветеранів, фронтові газети, листи, зброя.
Кінець війни, перемога, відновлення зруйнованого господарства. Про відродження з руїн міста та людей, яким довелось робити все можливе для цього, створений окремий 11 зал. В його вітринах нагороди передовиків 50-60 років ХХ ст., їхні особисті речі, фотознімки.
Період 1970-1980 років представляє Героїв Праці, Заслужених працівників Яготинщини, досягнення в галузі промисловості та сільського господарств.
12 зал представлений творчими доробками талановитих земляків. Народна художниця України Білокур К.В., фітотерапевт, науковець та письменник Товстуха Є.С.,бандурист, народний артист УРСР Бобир А.М та інші.

Героїзм та самовіддана праця, глибокий патріотизм та професіоналізм характеризують наших земляків упродовж багатьох поколінь.
Відомості про цих людей, їхні досягнення в галузі промисловості, сільського господарства та Заслужених працівників культури і мистецтва, представлені в залі сучасності, де діє експозиція про воїнів – афганців та воїнів-земляків, які відстоюють незалежність нашої держави в зоні АТО.

На завершення відвідувачі знайомляться з засновником музейної страви Яготинщини, краєзнавцем, педагогом та літературознавцем - Непорожнім О.С та міністром енергетики та електрифікації Радянського Союзу – Непорожнім П.С.

Доброю традицією в музеї стали зустріч за круглим столом з різними цікавими та визначними особистостями, виховні години, цікаві виставки, адже музей – це місце, де зберігається національна спадщина і пам'ять, яка слугує безцінним матеріалом для виховання дітей, майбутніх творців європейської держави.

Шанувати і пам’ятати історію рідного краю – це святий обов’язок і велика честь для кожного музейного працівника. Вона є джерелом натхнення для всіх, хто доторкнувся до витоків минулого і сьогодення нашого краю.

Щиро запрошуємо відвідати Історичний музей нашого міста!

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Історичний музей КЗ КОР "Яготинський історичний музей"

Пам'ятники
Пам'ятники
Музеї

Музей «Флігель Тараса Шевченка» КЗ КОР "Яготинський історичний музей"

724 м. Бориспільський район, Яготинська ТГ, м. Яготин вул. Незалежності,69 –б

(045) 755-36-36

Музеї

Картинна галерея КЗ КОР "Яготинський історичний музей"

948 м. Бориспільський район, Яготинська ТГ, м. Яготин вул. Незалежності, 65- б

(045) 755-56-03

Замки, палаци, маєтки
Природні об'єкти

Яготинський парк

1,04 km. Яготин

Церкви, костели, монастирі

Свято-Троїцький собор

1,07 km. вулиця Незалежності, 164, Яготин

Музеї

Музей етнографії КЗ КОР «Яготинський історичний музей»

1,23 km. Бориспільський район, Яготинська ТГ, м. Яготин вул. Незалежності, 105а

(045) 755-56-46

Природні об'єкти

 Озеро Супій

1,90 km. Яготин

Музеї
UaEn