Адреса
Бориспільський район, Яготинська ТГ, м. Яготин вул. Незалежності, 105а
Години роботи
Зачинено Години роботи
Музей етнографії – це справжній куточок народознавства, осередок співпраці наукових працівників з учнями та вчителями місцевих шкіл, студентами у вивченні краєзнавчого матеріалу: життя та побуту українського селянства, зокрема Яготинщини.
Експозиція музею створювалась на матеріалах численних етнографічних експедицій. В колекції найбільше представлено вишиваних рушників майстринь Київщини та Яготинщини, які виділяються орнаментальними мотивами; сезонний одяг: повсякденний і святковий, речі домашнього вжитку, чоловічі та жіночі вишиті сорочки.
Музей етнографії розташований у колишньому приміщенні земської школи, яка споруджена в 1913 році.
Офіційно в 1996 році музей відкрив свої двері для відвідувачів як Музей освіти. У 2006 році відповідно розпорядження управління культури і туризму Київської облдержадміністрації Музей освіти перепрофільовано в Музей етнографії.
Експозиція Музею етнографії розміщена у 5-ти великих залах та 2-х коридорах, де експонуються колекції чоловічого і жіночого одягу, взуття, вишиванок, предметів побуту. В колекції найбільше представлено вишитих рушників майстринь Яготина та Яготинщини, кролевецьких тканих рушників, мануфактурних та сучасних, серед яких і аматорські роботи. Експонуються також речі домашнього вжитку, хатнє начиння, сучасні вироби декоративно-прикладного мистецтва, картини місцевих художників. Також представлені вовняні, домашні килими виготовлені на Київщині в ХІХ ст.
Окрасою експозиції є обладнання хати кінця XIХ - початку XX століття: піч, лава, піл, жердки, скриня, стіл, табуретки.
Відвідувачі мають змогу познайомитися з побутом та видами ремесел місцевого населення. Серед експонатів - знаряддя праці, які використовувались у землеробстві, бондарстві, скотарстві.
Експозиції Музею етнографії, екскурсії, масові заходи розширюють знання відвідувачів про минуле наших предків, про побут, звичаї та обряди народу, виховують почуття любові до рідного краю.
Музей етнографії – справжній куточок збереження національної культури історичного досвіду багатьох поколінь.