Адреса
вул. Калнишевського, 11а, Вишгород
В соцмережах
Храм святих Бориса та Гліба розташований на високому мисі, в межах давньоруського городища Вишгорода X-XIII століть, на території Вишгородського історико-культурного заповідника.
Після того, як 1240 року Монгольським військом була зруйнована кам'яна церква, декілька разів на її місці було встановлено дерев'яну. Свідоцтва про першу таку церкву датуються 1614 роком. Наступна церква була зведена у 60—80-х роках XVII століття. Існують припущення, що вона була зруйнована у 1662 році при розоренні татарським військом Київських земель під час Московсько-польської війни. Вона проіснувала приблизно до 1744 року, коли було зведено третю дерев'яну три-купольну церкву.
У 1852 році Височайшим наказом «О приведении в устройство православных церквей в казенных имениях западных губерний» Міністерству державних маєтностей Російської Імперії в західних губерніях було доручено підготувати для ремонту і відбудови православні храми, на що у 1845 були асигновані гроші.
У 1860 році колишню дерев'яну церкву Бориса і Гліба було розібрано, а в 1861 на фундаменті історичної церкви розпочалося будівництво мурованого храму. На його побудову було виділено 8333 рублі, які були отримані від казни та пожертвувань парафіян. Через недостатню кількість коштів нова церква виявилася меншою за історичну і зайняла лише половину первісного фундаменту. Архітектором став Костянтин Тон, який виконав проект у русько-візантійському стилі. Остаточно будівництво та оздоблювальні роботи були завершені у 1862 році і 17 липня того ж року храм був освячений. Через брак коштів будівництво відхилилось від проекту: замість п'яти куполів був зведений один, з трьох абсид залишилась одна. Після завершення будівництва Вишгородській церкві від Покровської був переданий іконостас. У 1863 році була зведена дзвіниця.
Після закриття комуністами недіюча протягом 1929-1941, 1943-1998 років. Основні ушкодження припали на сталінські часи й німецько-радянську війну. Реконструйована протягом 1993-1998 років. Підпорядковується Вишгородському благочинню Броварського вікаріатства Української православної церкви Московського патріархату.