Сьогодні — мальовничий ландшафтний парк, відомий на всю Україну. До 1996 року — сміттєзвалище. Саме 1996 року місцину в селі Буки площею майже 3 гектари викупив підприємець Іван Суслов та почав приводити її до ладу. Його стараннями колишній смітник перетворився на парк, куди з року в рік спішать навідатися туристи з усієї країни.
Парк в Буках поділений на дві частини. Вхід до першої — безкоштовний, а відвідати другу можна лишень з екскурсоводом, купивши квиток. Тільки-но завітавши до парку, ви побачите давно знайомий киянам фонтан, що колись прикрашав Майдан Незалежності. Іван Суслов викупив його після утилізації, відреставрував, додав підсвітку та встановив у себе в парку. Поруч височіє храмовий комплекс, який складається із дзвіниці Данила та церкви Святого Євгена.
Аби потрапити до другої частини, вже доведеться заплатити. Тут розташовані садиба Суслових, Алея казок із дитячим майданчиком та невеличкий зоопарк із поні, медведями, левами, оленями, страусами та вовченятами. Останній цікавий ще й скульптурами, серед яких — пам’ятник Максиму Горькому та три жаби, що символізують заможність та великі статки. Що стосується Алеї казок, то вона занурить вас у світ казкових героїв — драконів, пегасів, Ктулху та багатьох інших.
Про існування «Межигір’я» знають всі, однак не всім відома його історія та те, за чим варто їхати до славнозвісної резиденції. Її історія починається 1935 року, коли було знесено стародавній Межигірський Спасо-Преображенський монастир, а на його місці облаштовано такий собі комплекс для відпочинку, відомий як «Дача Щербицького».
Врешті 2002 року на цій резиденції починає владарювати тодішній український прем’єр Віктор Янукович і, власне, продовжує це робити, ставши президентом. Що ж побудував та облаштував тут Янукович до своєї ганебної втечі? Головний палац, він же клубний будинок під назвою «Хонка», його старий дім, будиночок для гостей, славнозвісний палац на воді «Галеон», а також спортивний комплекс, тир, боулінг, спа-центр, гольф- та яхт-клуби, вертолітний майданчик, гараж з колекцією раритетних автівок, один з найбільших в Україні зоопарків та мальовничий парк з рідкісними рослинами та дванадцятьма штучними озерами.
З лютого 2014 року відвідати скандальну резиденцію може кожен бажаючий. Загалом, аби обійти всю місцину, вам знадобиться не менше шести годин.
Ви можете оглядати резиденцію самостійно, а можете замовити екскурсію, в рамках якої відвідаєте головний палац та оздоровчий комплекс. До того ж є можливість проїхатися по Межигір’ю верхи, на електрокарах, сігвеях, самокатах, велосипедах чи навіть каретах.
Говоримо «кращі дендропарки неподалік від Києва», розуміємо, що це, в першу чергу, «Олександрія». За 100 кілометрів від Києва квітне знаменитий білоцерківський дендропарк, куди варто приїжджати родиною на весь день. На його величезній території можна роздивитися і помилуватися понад 2500 видами рослин (серед яких — знамените тюльпанове дерево) та величною резиденцією родини Браницьких — засновників славнозвісного дендропарка. Власне, на честь Олександри Василівни Браницької і названий парк.
«Олександрія» — дендропарк-рекордсмен. Він найбільший і найстаріший на території України. Тут у розпорядженні відвідувачів — китайський місток зі скульптурами мудреця та китаянки, Царський павільйон, в якому жили гості Браницьких, Танцювальний павільйон, колонада «Луна», павільйони «Ротонда» та «Руїни», купа водойм із качками й лебедями, включаючи річку Рось, різноманітні місточки, фонтани, скульптури, декоративні композиції та ціле розмаїття цікавинок. Саме тому ми й радимо лишатися в «Олександрії» на цілий день.
Парк розташований на території одразу двох областей – Київської та Чернігівської. Тож площа і кількість цікавинок тут дійсно вражає! «Залісся» є домівкою для великої кількості диких тварин: тут водяться благородний олень, косулі, лань, лосі, дикі кабани і навіть зубри. Не менш унікальна і флора – близько 1700 га тутешніх лісів старші 100 років.
Завдяки статусу президентської резиденції, парк може похизуватися ідеальною інфраструктурою, зокрема, ідеально асфальтованими дорогами. Велопрогулянка серед незайманої природи, але з комфортом. Крім того, відвідувачів парку обов’язково зацікавить Музей дикої природи, стайня з породистими скакунами.
Не такий відомий, але теж мальовничий та вкрай цікавий парк розташувався в Яготині. Заклав та зробив його знаменитим сам гетьман Кирило Розумовський. Однак найбільший внесок у його розбудову вніс син Розумовського Олексій. Він був захоплений ботанікою та мав власну колекцію рідкісних рослин. Саме вони були висаджені в Яготинському парку під чуйним керівництвом знаного закордонного садівника.
Крім безлічі унікальних рослин, парк цікавий і численними пам’ятниками. На його території можна побачити монумент Невідомому солдатові (на вході) та меморіал на березі річки Супій, зведений, аби вшанувати пам’ять захисників Батьківщини. У вцілілій садибі Розумовських можна помилуватися галереєю картин. Поруч ви побачите пам’ятник відомій художниці, що родом із Яготина, — Катерині Білокур. Ще два пам’ятники в парку присвячені композитору Ріхтеру та письменнику Гоголю. Також із руїн палацу Розумовських-Рєпніних 2003 року тут облаштували музей під назвою «Флігель Тараса Шевченка».
Унікальний дендропарк, площа якого дорівнює 400 футбольним полям, відкрився 2019 року в 18 кілометрах від Києва. Його засновники обіцяють тішити гостей сезонними квітами, зокрема цієї весни тут рясно квітло більше півмільйона тюльпанів. На жаль, через карантин помилуватися ними змогли лише журналісти.
Сьогодні Добропарк запрошує на лаванду (25 тисяч кущів), бегонію і петунію. А в вересні тут можна буде насолодитися красою гортензій.
Однак не квітами єдиними. Добропарк став ще й локацією для івентів просто неба. Зокрема тут проводять пленери, вечірки та семінари. До того ж просто у Добропарку можно взяти на прокат велосипед, аби покататися його територією, орендувати плед та корзинку для пікніку, розважити дитину атракціонами, поласувати вуличною їжею на фудкорті та взяти участь в майстер-класі.
До речі, наразі запрацювало маршрутне таксі, що возить до мальовничої локації. Воно курсує тричі на день від метро «Святошин».
Адреса: Київська область, село Мотижин.
До містечка Богуслав варто їхати заради ландшафтного парку, що простягається вздовж річки Рось. Тут вдало поєднані незаймана природа та облаштування для відпочинку. Більша частина «Богуславля» — знамениті гранітні скелі, яким близько 2 мільярдів років. На меншій знаходиться пронизаний річками мальовничий міський парк, облаштований всією необхідною інфраструктурою.
Головна окраса паркової частини — пам’ятник хоробрій міській дівчині Марусі Богуславці, яка врятувала з полону 700 козаків. Неподалік монумента височіє знаменита святиня, закладена Олександрою Браницькою. Це Троїцька церква.
Ташанський парк площею близько 145 га за наказом імператриці Катерини ІІ заклав 1775 року граф Рум'янцев-Задунайський. Пізніше його облаштуванням займалися син графа Сергій Петрович, князь Голіцин та князь Горчаков. Наприклад, останній висадив у парку екзотичні породи дерев, рідкісні хвойні породи, а також декоративні дерева й чагарники.
Сьогодні тут налічується близько трьохсот видів рослин. Варто зазначити, що ще до створення парку на цій території росло багато вікових дерев. А наразі в ньому можна зустріти 1000-літні дуби й рідкісні рослини з багаторічною історією.
Один з найбільших дендропарків (площа місцини охоплює близько 300 гектарів) зустрічатиме вас у смт Згурівка Київської області. Заклав його київський віце-губернатор Аркадій Васильович Кочубей, висадивши під керівництвом швейцарського садівника рідкісні рослини та встановивши альтанки.
Центральну частину парку займала притока ріки Супій Хиврене море. Свого часу її розчистили, заглибили й перетворили на ставок, який існує дотепер.
Ще 1938 року у Згурівці налічувалося більше 150 видів дерев, однак пізніше деякі з них загинули через відсутність догляду та підтоплення. Наразі парк може похвалитися лишень 65 видами рослин. Незважаючи на теперішню занедбаність, Згурівка лишається мальовничою окрасою Київщини, яка варта уваги туристів.
З дня свого заснування Кагарлицький парк мав трьох власників. Перший, польський граф Ян Тарновський, заклав його в кінці XVIII століття. Другий, меценат Дмитро Трощинський, продовжив облаштовувати місцину та звів палац, а київський губернатор Чортков наповнив парк більш ніж семистами скульптур. Вони копіювали грецькі й римські статуї та розташовувалися буквально всюди. На жаль, одна їхня частина була вивезена, а інша — знищена.
Сьогодні площа парку охоплює більше 35 гектарів. Тут є ставок та ростуть близько 70 видів дерев і чагарників, серед яких можна зустріти навіть дуб Гоголя віком близько 350 років. На щастя, деякі архітектурні пам’ятки минулих літ також збереглись. Наприклад, залізна брама, яку поставив ще Трощинський, та альтанка «Ротонда».
Матеріал kyivmaps.com