UaEn

Адреса

вул. Шкільна, 58, Вишгород

Телефон

Call

(045) 965-45-56

Години роботи

Зачинено Години роботи

В соцмережах

Про місце

Експозиція  Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника присвячена археологічній спадщині Вишгородського району, починаючи від часів палеоліту. 

Унікальне за своїм складом та різноманіттям історичне та археологічне надбання, яке стараннями багатьох науковців: археологів, істориків, музейників, краєзнавців, збиралося протягом майже ста років, стало основою колекції Вишгородського історико-культурного заповідника, представленої в Історичному музеї. Сьогодні основна частина цієї колекції: пряслице ХІ ст., фрагменти скандинавської фібули першої половини Х ст., кінська бляха - решма ХІ-ХІІІ ст.,складний нагрудний хрест - енколпіон Х ст., яйце з оленячого рогу ХІ-ХІІ ст., печатка князя Ізяслава Ярославича ХІ-ХІІ ст., скіфські наконечники стріл І тис. до н.е., настінне панно «Давній Вишгород ХІІ-ХІІІ ст.» виконане заслуженим художником України Генрі Ягодкіним представлені відвідувачам.

Наразі музей розташований в Будинку «Клюкви», який має велике історичне значення, адже на сьогодні ця архітектурна споруда є єдиною цегляною будівлею міста, яка має більш ніж 100-літню історію. Житловий дім, на той час у селі Вишгород, було зведено в архітектурному стилі з елементами неоренесансу, що був притаманний здебільшого міській приватній забудові початку ХХ ст. Збудований він у 1905 році Іваном Федоровичем Школьним, управляючим казенними маєтками, колишнім військовим.У 1995 році будинок було передано Вишгородському історико-культурному заповіднику. Нині тут розташований Історичний музей ВІКЗ. У будинку Клюкви стоїть скульптура Анни Ярославни — одна з п’яти, що є у Європі.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Історичний музей Вишгородського історико-культурного заповідника (Будинок «Клюкви»)

Пам'ятки будівництва і архітектури
Пам'ятники
Пам'ятки будівництва і архітектури
Пам'ятки будівництва і архітектури
Музеї
Церкви, костели, монастирі
UaEn